Çocukla Kişisel İlişkinin Kaldırılması Davası ile ilgili sizler için hazırlanan bu içeriğimizde bir çok detaya, bilgiye yer verdik. Aradığınız bilgiyi sizler için hazırlanan bu içerikte bulamadıysanız dert etmeyin ! Hemen Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarını arayabilir ve alanında uzman avukatlarımızdan konuya ilişkin gerekli bilgileri talep edebilirsiniz. İncelemekte olduğunuz web sitesinde yer alan WhatsApp hattı üzerinden avukatlarımıza anında danışabilirsiniz.

Çocuğun velayetinin kişiye bırakılmadığında anne yada baba veyahut olağan üstü hallerde çocuğun menfaatine uygun düşen diğer kişilerin çocuklarla ilgili belirli bir süre görüşebilmesi, kalabilmesi veyahut iletişim kurabilmesi ile ilgili kişisel ilişki konusu meydana gelmektedir. Kişilik hakları arasında yer alan ” kişisel ilişkinin kurulması “ ile ilgili öncelikli olarak feragat edilememekte ve bu hak başkasına devredilememektedir.

Tokat ili ve çevresinde kişisel ilişkilerin kaldırılması davalarında aradığınız tüm hukuki desteği büromuzdan temin edebilirsiniz. Avukatlık ofisimizde görevli olan ve hizmet veren tüm avukatlar “boşanma davası” konularında sizlerin yanındadır. Boşanma davaları fiyatları ile ilgili bilgi ve diğer hususlardaki talepleriniz için hemen iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı arayın.

Kişisel ilişki konularındaki kararlar kesin hüküm teşkil etmemektedir. ( maddi anlamda ) Bu davalarda çocukların güvenliklerini zedeleyen olguların, her daim öncelikli olarak önemsenmesi, dikkate alınmasını esas kılar ve ileriki zamanlarda değişebilen şartlarda da daima yeniden düzenlenmesi yapılabilir. Kişisel ilişkinin kurulabilmesi açısından her koşulda, her dönemdeki oldular dikkate alınmakta ve yeniden düzenlenebilmektedir. Kişisel ilişkinin kurulabilmesinde ilk olarak ve en önemli olan husus ” Çocuğun Üstün Yararı” dır. Annelik ve babalık duyguları tatmin olabilmesi her zaman mahkeme tarafından ikinci aşamada, ikinci planda olmaktadır.

Velayet hakkının kişinin kendisine verilmediği tarafların çocukların veya çocuğun kendi tarafından olan tarafta, çocuk ile arasında kişisel ilişki tesis edilmesi hakkı için bir talebi olabilir. Kişisel ilişki kararının tesis edilmediği durumlarda velayet hakkına sahip olan kişi rızası olmadan diğer tarafın çocuk ile kişisel ilişki kuramayacaktır. Boşanma davaları esnasında talep edilebileceğiniz gibi kişisel ilişkilerin kurulmasında ayrı bir dava da açabilirsiniz. Bu süreçlerin nasıl ilerlediği ve ne şekilde adımlar atmanız gerektiğine dair tüm bilgiler için Tokat ilinde yer alan hukuk büromuza danışabilirsiniz. Kişisel ilişkilerin konusundaki kararların alımı sırasında gerekli olan tüm aşamalar her zaman çocuğun üstün yararına karşı alınacak ve sonuçlar bu şekilde olacaktır.

TOKAT BOŞANMA DAVASI AVUKATLARI

Tokat ilinde yer alan avukatlarımız her türlü boşanma davası süreci yönetimi konusunda uzman bir kadroya sahiptir. Sizlerde ilimizde ve çevre illerde yer alan davalarınız için hemen avukatlarımıza danışabilir ve avukatlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Çocukla Kişisel İlişkinin Kaldırılması Davası
Çocukla Kişisel İlişkinin Kaldırılması Davası

Çocukla Kişisel İlişkinin Kaldırılması Davası

Kişisel ilişkinin kurulması için zorunluluk yoktur. Bazı sebepler var ise kişisel ilişki kaldırılabilmektedir. İlgili mahkeme tarafından 3. kişilerin, annenin veya babanın çocuk ile arasında olan ilişkisindeki hal tayin edilse dahi zaman ile birlikte değişen şartlar neticesinde kişisel ilişki her zaman kaldırılabilmektedir. Çocuk için üstün yarar öncelikli olarak gözlemlenecek ve mahkeme tarafından daima analık ve babalık duygularından bir adım önde olacaktır.

Kişisel ilişkilerin kaldırılması davalarında hakim gerek gördüğü hallerde uzman görüşüne başvurabilir. Uzman kişiler tarafından raporlar alınabilir. İlgili raporların düzenlenmesi sırasında uzmanların dikkat ettiği bazı hususlar vardır. Avukatlarımız tüm bu hususlara ve konulara hakimdir. Raporların düzenlenmesi esnasında çocuk ile uzmanların görüşme yapması gerekecektir. Şayet çocuk kişisi durumu anlama, idrak etme çağında bulunuyorsa bu dava türünde çocuğun kendisinin dinlenmesi de hakim tarafından istenilebilmektedir. Çocuk kişisinin dinlenmesi davanın seyri için oldukça önemlidir. Mahkeme tarafından ilk dikkate alınacak husus arasında olabilir. Şayet idrak çağında olmayan bir çocuktan söz ediliyor ise, yönlendirilen beyanlar asla mahkeme tarafından dikkate alınmayacak ve çocuğun yararı açısından mahkeme gerekli araştırmaları yapacaktır.

Gülsün Hukuk Bürosu olarak sizler için hazırlanan bu içeriğimizde aradığınız sorunun yanıtını bulamadınız mı? Dert etmeyin, hemen iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kişisel İlişkinin Kaldırılması Davasının Şartları, değiştirilmesi ve yeniden düzenlenmesine ilişkin bir sonraki yazımızda bazı detayları yeniden ele alacağız..