WHATSAPP
0554 678 60 60
BİZİ ARAYIN
WHATSAPP
Anasayfa Sulh Hukuk Davaları

Sulh Hukuk Davaları

Sulh Hukuk Davaları konusunda uzmanlaşan kadrosu ile Gülsün Hukuk Bürosu Tokat ilinde yer alan Tokat Adliyeleri ve çevre illerde görülecek tüm davalarda sizlerin yanındadır. Alanında tecrübe sahibi ve bilgili avukatlarımız ile sulh ceza mahkemelerinde görülecek olan her türlü davada siz değerli müvekkillerimizi başarılı bir şekilde temsil etmekteyiz.

Sulh Hukuk mahkemeleri her adliyede bulunması mecbur olan temel iki hukuk mahkemeleri arasında bulunmaktadır. Tek hakimi bulunan bir mahkemedir. Genel olarak kira, miras, ortaklık gibi davalara bakılmaktadır. Tabi farklı dava konuları da bu mahkemede görülebilmektedir.

Sulh Hukuk Mahkemesinin Görevleri Nelerdir?

Her ilin merkezinde bulunan Sulh Hukuk Mahkemeleri, illerin çoğrafi durumlarına ve davalardaki yoğunluklara göre ilçe adliyelerinde de bulunabilir. Sulh hukuk mahkemeleri genel olarak özel mahkemeler olarak bilinir, yalnızca hukukta, kanunlarda sulh hukuk mahkemelerinin görevli olduğu davalar ile ilgilenir. Bir davanın doğru mahkemede açılması dava süresi ve seyri için oldukça önemlidir. Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarından profesyonel destek alarak her türlü sorununuz için doğru yerde, doğru zamanda yer alırsınız.

* Kira ilişkileri ile kaynaklı tespit davaları
* Kira bedellerinin uyarlanması davaları
* Kira sözleşmelerinin iptali davaları
* Kat mülkiyetinden doğan davalar
* Ortaklıkların giderilmesi davaları
* Mirasçılık belgelerinin iptali davaları
* Mirasın reddi davaları
* Terekenin borca batık olması ile alakalı tespit davaları
* Kiralananın tahliyesi davaları
* Vasi atanması davaları
* Vasilerin görevden çekilmesi davaları
* Vasiyetnamenin açılması
* Zilyetliğin tespiti ve korunması davaları
* Çocuk mallarının korunması dvaları
* Arabuluculuk faaliyetleri ile tanzim edilen anlaşmaların icra edilebilirlik şerhinin verilmesi
* Arabuluculuk bürolarının yetkilerine yapılan itiraz hakkında karar verilebilmesi
* Taşınır ve taşınmaz malların, hakların paylaştırılması

Gibi davalara bu mahkeme bakmaktadır. Tabi burada sizlere örnek olarak verilen dava konuları sadece bunların bir kısmıdır. Sizlerde Tokat ili ve çevresinde Sulh Hukuk Davaları ile alakalı konular için işinde iyi avukatlar arıyorsanız doğru yerdesiniz. Tokat ili ve bölgesinin en iyi avukatları Gülsün Hukuk Bürosu çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sulh Hukuk Mahkemesinin Yetkileri Nelerdir?

Sulh hukuk davaları için mahkemelerde açılacak olan davaların açılması için bizden bilgi ve destek alabilirsiniz. Görev alanı içerisinde yer alan davalarda hangi mahkemeye başvuracağınız HMK ( Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda ) gösterilmiştir. Genel olarak davalıların yerleşim yerlerinde bulunan sulh hukuk mahkemeleridir. Sulh hukuk mahkemelerinin görevli olduğu davalarda kesin yetki öngörülmüş olabilir. Sizlerde bu dava türleri arasında yer alan bir sorununuz için çekinmeden bize ulaşabilirsiniz.

Gülsün Hukuk Bürosu Sulh Hukuk Mahkemesinde dava açmanız için sizin yanınızdadır. Davaların açılması için dava dilekçelerinin yazılması ve hazırlanması gerekir. Açılacak olan davanın red yememesi için dava dilekçenizi eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekir. Profesyonel avukatlar tarafından kaliteli dava dilekçeleri hazırlatmak için hemen bizi arayın.

İyi bir dava dilekçesi hazırlamak için Gülsün Hukuk Bürosu gibi profesyonel bir hukuk bürosundan yardım almanız en doğrusu olacaktır. Dava dilekçelerinde genel olarak şunlar yer alır; mahkeme ismi, davalı tarafların isimleri ve adresleri, davacı tarafın T.C. kimlik numarası, davacı tarafından avukatının ismi ve adresi, davanın konusun, davanın dayanmış olduğu vakıalar, dayandığınız vakıaların kanıtlanabilmesi için deliller, hukuki sebepler, talep sonucu ve imza olmazsa olmazdır.

Daha fazla bilgi ve talepleriniz için hemen bizi arayın..