WHATSAPP
0554 678 60 60
BİZİ ARAYIN
WHATSAPP
Anasayfa Tüketici Hukuku

Tüketici Hukuku

Tüketici Hukuku alanında aradığınız avukatların tamamı Gülsün Hukuk Bürosu ile sizlere ulaşabilmektedir. Dilediğiniz zaman her türlü soru ve sorununuz için firmamızın alanında uzman avukatları ile görüşme talep edebilirsiniz.

Tokat’ta yer alan hukuk büromuz tüketici hukuku kapsamına dahil olan her türlü konuda sizlerle. Tüketici Hakem Heyeti‘ne yapılacak olan başvurular ve taleplerinizin kabul edilmesi için gerekli işlemlerde avukatlarımız ile Tüketici Mahkemeleri nezdinde açılması gereken her türlü davayı açıyor ve hukuki danışmanlık hizmetlerimizi sizlere sunabiliyoruz. Son dönemlerde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan internetin daha yaygın kullanılması ile alışverişlerin çoğu bu portallardan yapılmaktadır. Tüketicinin korunması için alınan hizmetlerde, ürünlerdeki standartların yükseltilmesi içinde ülkemizdeki yasa ve mevzuatlar kapsamında üretici, perakende sektöründe faaliyet gösteren müvekkillerimize ayıplı mal satmamalıdır. Gülsün Hukuk Bürosu olarak tüketici hukuku faaliyetleri kapsamında uzmanlaşan bir ekip ile bulunduğumuz il Tokat ve çevresinde sizlere danışmanlık ve avukatlık hizmeti verebiliyoruz.

Tüketici Kimdir ve Nasıl Mağdur Olabilir?

Hizmet veya ürünü ticari bir amaçla edinen veya bireysel olarak edinen, kullanımını sağlayan, ürün ve hizmetten yararlanan gerçek veya tüzel kişilere tüketici denilmektedir. TKHK ( Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ) incelendiğinde daha fazla detaya ve kapsama göz atılabilir. Avukatlarımız TKHK’da etkili ve tüm mevzuatlara hakim kişilerden oluşmaktadır.

Tüketicilerin aldıkları ürün veya hizmetler kapsamında satıcılar tarafından malesef mağdur edildiği haller olabilmektedir. Mağdur olan kişilerin haklarının korunması için Tüketici Kanunu vardır. Tüketiciler günümüzdeki internetin gelişmesi ve bir çok alışverişinde özellikle internet üzerinden yapılması anlamında yaşadıkları mağduriyetler günden güne artmaktadır.

Tabi ayrıca bankalar ve kredi kurumları tarafından mağdur edilen tüketicilerde var. Örneğin banka ve finans kurumları tarafından kesilen yıllık kart ücretleri, dosya masrafları, kredi açılış ücretleri, kredi tahsis ücretleri, yapılandırma ücretleri ve komisyon ücretleri gibi değişik, farklı konularda tüketiciler haksız olarak kesintilere uğrayabilmektedir. Yargıtay kararlarında ve kanunlarda açıkca belirtilen yasal olmayan kesintiler yapılarak ülkemizde mağduriyetler günden güne artmaktadır. Tüketicinin haklarını bilmesi ve bu mağduriyetler ile karşılaştığında ne şekilde bir yol izleyecek olacağını bilmesi önemlidir.

Sizlerde yaşadğınız bu ve bunun gibi sorunlarınızda alanında uzmanlaşan Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarından hizmet alabilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız ürünlerdeki benzersizlikler, internette gördüğünüz resimdeki gibi ürünün gelmemesi, ambalaj ve paketindeki sorunlar, kullanma klavuzunda bulunan özellikleri ürünün taşımaması, web sitesinde bulunan özelliklerin üründe bulunmaması gibi ayıplı mal satışı yapıldığında da tüketici mağdur olmaktadır. Bilinçli olarak bu ve bunun gibi mağduriyetler için zararlarınızın karşılanması adına bizleri arayabilir ve profesyonel ellerden doğru yardımlar alabilirsiniz.

Tüketici Hukukunda Bazı Hizmetlerimiz

* Mesafeli satışlar ile alakalı sözleşmelerin hazırlanması

* Abonelik sözleşmelerinin detaylıca hazırlanması

* Dergi & gazete gibi süreli yayınlar için alınacak olan reklamlar ile alakalı Tüketici Mevzuatı, Reklam Kurulu İlke ve Kararları’na uygun bir hale getirilmesi

* Tüketici mahkemelerinde davaların açılması ve dava takipleri

* Tüketiciler lehine hakem heyetine başvurulması işlemleri

* Tüketicilerden gelen taleplerin değerlendirilmesi ve varsa uyuşmazlıkların çözülmesi hizmeti

* Tüketici mevzuatına uyum sağlanması hizmetleri

Gülsün Hukuk Bürosu’nda yer alan tüketici avukatları, Tüketici Hukuku faaliyetleri kapsamında yer alan tüm alanlarda uzman ve tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Soru ve sorunlarınız için incelediğiniz kurumsal web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.