WHATSAPP
0554 678 60 60
BİZİ ARAYIN
WHATSAPP
Anasayfa Boşanma ve Aile Hukuku

Boşanma ve Aile Hukuku

Boşanma ve Aile Hukuku konusuna ilişkin bilgi edinmek ve Tokat’ta bulunan avukatlık ofisimizde hizmet veren uzman avukatlarımızdan bilgi, destek almak için hemen incelediğiniz kurumsal internet sitemiz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Gülsün Hukuk Bürosu olarak anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları ile alakalı durumlarda talep eden tüm ziyaretçilerimize profesyonel hizmet veriyoruz. Boşanma avukatlarımız tazminat, nafaka, velayet, mal rejiminin tasfiyesi konularını başta olmak üzere her türlü konuda sizlere danışmanlık hizmetlerini sunabiliyor ve boşanma sebeplerini derinlemesine kadar araştırabiliyor.

Boşanma Sebepleri

Boşanma ve Aile Hukuku konusunda boşanma sebeplerini ele alacak olursak, ikiye ayrıldıklarından bahsetmek gerekir. Boşanma sebepleri özel ve genel sebepler başlığı altında incelenmektedir. Türk Medeni Kanunu içeriğinde boşanma sebepleri 161 ile 166. maddelerde düzenlenmiştir. Genel olarak yargıtay kararlarına baktığımızda özel boşanma sebepleri konuları zina, hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı olan davranışlar, suç işlenmesi ve haysiyetsiz hayat sürme, terk durumları, akıl hastalıkları olarak ön plana çıkmaktadır. Genel boşanma sebeplerine yine yargıtay kararları baz alınarak bakıldığında örnek verilecek olursa, evlilik birliğinin sarsılması, şiddetli olan geçimsizlik, anlaşmalı boşanma davalarıdır. Bir boşanma reddinden sonra eşlerin 3 sene bir araya gelmemeleri olan fiili ayrılık sayılmaktadır.

Gülsün Hukuk Bürosu olarak tüm müvekkillerimizin yasal haklarını korumak, kollamak ve elde etmek için doğru yönlendirmenin önemini anlıyor ve onlara yakın iş birliği sunuyoruz.

Boşanma ve Aile Hukuku Alanlarında Sunduğumuz Hizmet Konuları

* Çekişmeli boşanma davalarının açılması ve takip işlemleri
* Mal rejiminin tasfiyesi davalarının açılması ve takip işlemleri
* Velayet davalarının açılması ve takip işlemleri
* Nafaka ve tazminat davalarının açılması ve takip işlemleri
* Şiddet gösteren eşlerin evden uzaklaştırılması için davaların açılması ve takip işlemleri
* Nafaka uyarlama davalarının açılması ve takip işlemleri
* Anlaşmalı boşanma davalarının açılması ve takip işlemleri
* Tanıma ve tenfiz davalarının açılması ve takip işlemleri

Konuları başta olmak üzere tüm hukuksal sorunlar için Avukatlık Ofisimiz ile görüşme talep edebilir, telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.