Boşanma Avukatı Ücretleri konusunda araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan hukuk büromuzun web sitesinden detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi her sene düzenlenmektedir. Resmi Gazete’de yayınlanan tarifede yer alan ücretler en alt ücretler olmakta ve tüm avukatlık hizmeti verenlerin bu alt ücret sınırına uyması gerekmektedir.

Boşanmaya ilişkin davalarda vekillik görevinizi üstlenecek olan avukatlara karşı ödenecek olan ücretlerin, avukatlık hizmetini aldığınız firmadaki avukatların o dosyaya harcayacağı emeğini, mesaisini ve bilgisinin kullanımına göre fiyat değişiklikleri olabilmektedir. Bir avukatın boşanma davası için hazırlayacağı dilekçelerin profesyonel olması, davanızın seyri için önemlidir. Avukatın dilekçe için harcıyacağı zaman, başvuracağı kurumlar ve tecrübesi ücretinin belirlenebilmesi için önemli bir etkendir. Her yıl avukatlık ofislerinin bağlı bulunmuş olduğu barolara göre bir ücret tarifesi yayınlanmaktadır. Tokat Barosu tarafından yayınlanan ücret tarifesinde hangi davaya avukatların nekadar alt ücret alabilecekleri yer almaktadır. Davalardaki ücretlerin tarifenin en alt seviyesinden alınması avukatınıza bağlı olacaktır.

Sizlerde boşanma davaları ücretlerini öğrenebilmek için hemen 0356 212 82 44 numarası üzerinden Gülsün Hukuk Bürosu ile irtibata geçebilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Davası Ücreti & Çekişmeli Boşanma Davası Ücreti ile ilgili bir sonraki yazılarımızı inceleyebilir, bu boşanma davaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bir boşanma davasının ücretinin belirlenebilmesi için yukarıda da kısaca bahsettiğimiz gibi davanın nekadar zaman alabileceği, ne kadar emek sarf edileceği önemli etkenler arasındadır. Her davada da olması gerektiği gibi boşanma davasında da doğru, detaylı dilekçe hazırlanması gerekir, dilekçelerin en iyi şekilde hazırlanabilmesi için delillerin toplanması ve bu deliller ile dilekçelerin kurum, kuruluşlara sunulması. Gerektiğinde kurumlar, kuruluşlar ile delil toplanabilmesi için yazışmaların yapılabilmesi, görüşmelerin talep edilmesi ve bilirkişi incelemeleri de göz önüne alınmaktadır. Her türlü araştırma, her türlü detay aslında boşanma davasının fiyatının belirlenmesi için önemlidir. Avukatlık büromuz Tokat ilinde yer alan boşanma davaları ve çevre illerde yer alan bu davalar için uzman kadrosu ile en uygun fiyatlardan boşanma avukatlık hizmeti vermektedir.

Gülsün Hukuk Bürosu’nun Tokat Barosu tarafından belirlenen boşanma davalarına ilişkin konular ve ücretler şu şekildedir;

Anlaşmalı boşanma davası ücreti için BİZİ ARAYIN.
Çekişmeli boşanma davası ücreti için BİZİ ARAYIN.
Evlenmeye izin, iddet müddetinin kaldırılmasına ilişkin davalar için BİZİ ARAYIN.
Nişan bozulmasından doğan davalar için BİZİ ARAYIN.
Nesebin reddi, tahsisi ve babalık davaları için BİZİ ARAYIN.
Nafaka davası için BİZİ ARAYIN.
Evlat edinme davası için BİZİ ARAYIN.
Ailenin korunmasına dair 6284 sayılı kanundan doğan davalar için BİZİ ARAYIN.
Tenfiz davası için BİZİ ARAYIN.

Fiyatları edinebilmek için hemen 0356 212 82 44 numarası üzerinden Gülsün Hukuk Bürosu ile irtibata geçebilirsiniz.

Boşanma Davası Masrafları Ne Kadar?

Boşanma davalarının ortalama bir masrafı olmaktadır. Bu masraflar bulunduğunuz ile göre değişebilir bir boşanma davası açabilmek için ortalama 500 – 1000 TL bir masraf doğacaktır. Bu doğacak olan masraflar artan gider olabilir, masrafların iade alınabildiği gibi eksik kalan masraflar olursa onlarında tamamlanması gerekecektir. Örnek vermek gerekirse bir çekişmeli boşanma davasında çocuk velayeti konusu için Sosyal İnceleme Raporu gerekebilir, bu rapor gerektiğinde bazı masraflar ek olarak çıkabilecektir. Veya dava sırasında ekstra olarak tebliğ edilmesi gereken belgeler olabilir bunlarda masraf olabilir.

Bir boşanma davasına ilişkin masraflara baktığımızda en sık karşılaşılan masraf türleri, açılış harcı, tanık ücreti, bilirkişinin ücreti, keşif işlemleri için ücretler, istinaf harcı, icra masrafları olabilmektedir.

Aklınıza takılan her türlü soru ve sorun için TOKAT ili ve çevresinden bize ulaşabilirsiniz. Tokat Boşanma Avukatları Ücretleri için hemen firmamızın web sitesi üzerinden bize ulaşın.

Boşanma Davası Ücretleri
Boşanma Davası Ücretleri

Boşanma Davası Ücretini Kim Ödeyecek?

Bir boşanma davası için ücretin kimin tarafından ödeneceğini mi merak ediyorsunuz. Boşanma davalarında çiftlerin anlaşmasına göre ödemeyi yapacak kişi değişebilmektedir. Anlaşmalı boşanma davası türlerinde genel olarak ücret iki taraf tarafından ödenebiliyor, ancak çekişmeli olan boşanma davası türünde ise davada haksız olarak çıkan kimse yargılama giderleri ve karşı tarafın avukatlık ile alakalı olan tüm ücretlerini ödemesine yükümlü olduğu belirlenecektir. Aile mahkemesinin gerekçeli kararında bu durum açık bir şekilde belirtilmektedir. Sizlerde bir boşanma davası açmak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.