Çekişmeli Boşanma Davasında Maddi Tazminat ve Zarar konusu için bu içeriğimiz sizlere sunulmuştur. Gülsün Hukuk Bürosu özellikle Tokat ili ve çevresinde boşanma davalarında hizmet vermektedir. Anlaşmalı boşanma davaları ve çekişmeli boşanma davaları için merak ettiğiniz her türlü soruyu dilerseniz web sayfamızda yer alan whatsapp hattı üzerinden, dilersenizde hukuk büromuzun instagram hesabı üzerinden kendilerine sorabilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma Davasında Maddi Tazminat ve Zarar

Zarar kelimesi illa bedene verilecek zarar olarak algılanmamalıdır. Bir kimsenin rızası dışında malvarlığında oluşan azalmada bir zarardır. Boşanma davalarında taraftlardan birinin zarar görmüş olması muhtemelendir. Bu tür durumlarda zararların telafi edilmesi için imkan sağlanabilmektedir. Malvarlıksal hakların giderilmesi kapsamında düşünebileceğiniz bu durum karşısında profesyonel bir hukuki hizmet almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen firmamızın alanında uzman avukatlarından bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Alınabilecek bir tazminatın söz konusu olabilmesi için hukuka aykırı bir zarar meydana gelmelidir. Yapılan eylemin hukuka aykırı bir şekilde olmadığı durumlarda tazminat hakkı doğmaz. Bu gibi hallerde boşanma durumlarında maddi tazminat alınması için gözlemlenen bir haldir. Tazminat için karar verilebilmesi için bir zarar meydana gelmelidir. Boşanmalarda evlilik birliği devam ettiğinde ortaya çıkacağı beklenen yararların karşılığı olarak maddi tazminat talep edilmektedir. Beklenen ve mevcut durumdaki kavramlara baktığımızda ise bu husus ile ilgili bir çok Yargıtay kararı incelenmekte ve Yargıtay kararları bize yol gösterici olmaktadır.

Sizlerde durumunuzdan bahsederek konu ile ilgili  uzman görüşü almak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz. Alanında tecrübeli avukatlarımız ile TOKAT ili ve çevresinde hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Çekişmeli Boşanma Davasında Maddi Tazminat ve Zarar
Çekişmeli Boşanma Davasında Maddi Tazminat ve Zarar

TOKAT BOŞANMA AVUKATI

Evlilik birliğinin temelinden sarsılması konusu ile açılacak olan her boşanma davasının kabul edilmesi ile istek sahibi olan tarafın otomatikman maddi tazminat vermesi şart değildir. Bu durumlarda kusur durumlarına bakılmaktadır. Maddi tazminat istemek için bir tarafın ağır kusura sahip olması ya da kusurlu olması gerekir. Dava kabul edildiğinde ve boşanma hükmü verildiğinde talebiniz incelenir ve gerekli görüldüğü taktirde boşanma sonrası tazminat kararı alınabilir.

Maddi tazminat konuları çok karışık ve detaylıdır. Bu hususlarda konuya ve duruma göre belli maddeler belli özellikler vardır. Merak ettikleriniz ve bizzat kendi durumunuz karşısında maddi tazminat taleplerinizin ne şekilde sonuçlanacağını öğrenebilmek için avukatlarımıza whatsapp hattı üzerinden ulaşabilirsiniz. Kusursuz olan eş için uğranan zararın karşılaşnması her zaman gerekmez. Her iki taraf için ekonomik ve sosyal durumlar göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda çiftlerin evli kaldıkları süre gibi detaylar göz önünde de bulundurulmaktadır. Maddi tazminatlar bu gibi detayların incelenmesinin ardından karara bağlanmaktadır.

Merak ettiğiniz konular, sorular ve tüm detaylar için çekinmeden bizi arayın.