Boşanma Davalarında Maddi Tazminat İsteminin Kusurlu Olması Şartı için Gülsün Hukuk Bürosu sizlere bu içeriği hazırlamıştır. Türk Medeni Kanun’da menfaatleri nedeni ile zedelenen kusursuz yada daha az kusurlu kişinin ” kusurlu olan kişiden ” uygun bir maddi tutarlı tazminat isteyebileceği durumlar düzenlenmiştir. Bu nedenle maddi tazminatın alınabilmesi için kendisinin maddi tazminat talep edilen taraf için kusurlu olması şartı aranmaktadır. Uzun süreler boyunca eş ile ilişkinin kesilmesi durumunda, çocuklar ile ilişki kurulmaması durumunda, intihara kalkışma gibi durumlar bu konu ile bağlantılı olarak kusur olarak nitelendirilmektedir.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi istediğinizde ve Tokat ilinde yer alan ” boşanma davaları ” ile ilgili farklı sorularınız olduğunda çekinmeden bize ulaşabilirsiniz. Web sitemizde yer alan whatsapp hattı üzerinden veya instagram hesabımız üzerinden bizzat doktorlarımız ile görüşmeler yapabilir ve merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabilmek için bize sorular yöneltebilirsiniz.

TOKAT BOŞANMA AVUKATLARI
TOKAT BOŞANMA AVUKATLARI

TOKAT BOŞANMA AVUKATLARI

Tokat ili ve çevre illerde boşanma davalarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.  Boşanma Davalarında Maddi Tazminat İsteminin Kusurlu Olması Şartı konusunda çiftlerden bir tarafın kendisini boşanmayla ilgili olarak kusur nedeni ile, diğer tarafın ise boşanma konusunda hiçbir şekilde kusuru olmadığı durumlarda ” kusurlu olma ” şartı yerine gelmemiştir. İlgili tarafların aleyhine maddi tazminat bu durumlarda öngörülmektedir. Sizlerde yaşanan sorunlarınız ve maddi tazminat alabilmek için kusurlu olan taraf hakkında kısa bir bilgi alabilmek için avukatlarımız ile görüşebilir ve kendilerinden profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.

Bu gibi olaylarda kusurların belirlenebilmesi için evlilik döneminden önceki zamanlardaki hususlara değil evlendikten sonraki dönemde meydana gelen olaylar esas alınır. Boşanma davalarında hakimler tazminat konularında değerlendirme yaparaken kadın veya erkek olması gibi ayrımları göz önünde bulundurmaz.

Evlilik birliğinin devam etmemesi halinde sahip olunacak olan tüm menfaatler göz önünde bulundurulur. Boşanma durumunda kazanılamayacak olması sebebi ile maddi tazminat bireyler tararfından istenebilmektedir. Maddi ve manevi tazminat konuları için boşanma davalarınızda taleplerinizi avukatlarınız ile paylaşmalısınız.

Unutmamalısınız ki boşanma davası içerisinde talep edilen ve karara bağlanan manevi tazminat talepleri ve maddi tazminat talepleri için ayrıca avukatlık ücreti istenmemektedir. Bu nedenle davayı açacağınız zaman doğru avukatlar ile yola çıkmanız davanızın seyri ve hızlı sonuçlanması için oldukça önemlidir.

Tokat ili ve çevre illerden avukatlık talepleriniz için çekinmeden bize ulaşabilirsiniz.