Boşanmada Eşten Mal Kaçırmanın Engellenmesi ile ilgili Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarının sizler için hazırlamış olduğu bu içeriği inceleyebilir ve aklınıza takılan her türlü konu için avukatlarımıza anında whatsapp hattı üzerinden danışabilirsiniz.

EŞTEN MAL KAÇIRMAK

Mal rejiminin sona ermesi ile beraber evlilik süresince elde edilen, alınan araba, ev, arsa gibi mallar eş ile paylaşılmak istenilememe durumları meydana gelebilmektedir. Mal kaçırma durumunun oluşmasında bu hal yasal olmayan bir süreç olmaktadır. Boşanma davası sırasında mal kaçırmada bulunacak olan eşler genelde diğer eşin hakkını engellemek amacı ile mallarını taşımakta veya hiçbir bedel almadan başkalarına devretmektedir. Bu gibi durumlar ile katıldığımız ” boşanma davalarında ” çok fazla karşı karşıya kalıyoruz. Mağdur olan eşlerin ilgili süreçleri iyi bir şekilde yönetebilmesi için Tokat Boşanma Avukatlarımız ile hareket etmesini önermekteyiz.

Bir önceki yazımızda sizlere boşanmada eşten mal kaçırmak konusu hakkında detaylı bilgiler aktardık. Bu yazımızda ise engellenmesi için yapılabilen bazı adımlardan bahsedeceğiz.

Boşanmada Eşten Mal Kaçırmanın Engellenmesi
Boşanmada Eşten Mal Kaçırmanın Engellenmesi

Boşanmada Eşten Mal Kaçırmanın Engellenmesi Hakkında

Mal kaçırma durumunun boşanma davaları öncesinde ve sırasında engellenebilmesi için bazı adımlar bulunmaktadır. Hangi adıma ne zaman başvuracağınız ile ilgili detayları dilerseniz Gülsün Hukuk Bürosu whatsapp hattından öğrenebilirsiniz. Avukat yardımı almanız bu gibi durumlarda çok ama çok önemlidir. Hukuki alanda kısa başlıklar ile sizlere sunacağımız bu engelleme seçeneklerini tek tek aktaralım.

* Ortak olan yaşam alanınızın, konutunuz tapu kayıtlarına aile konutu şerhi koydurtabilir ve 3.kişilere buraların devrinin önüne geçebilirsiniz.

* Aile konutu şerhi koyulmasa dahi bu taşınmazın satılmasından sonra rızası alınamayan eş bu satışın iptali için hukuki süreç başlatabilmektedir.

* Anlaşmalı işlemlerde hukuki yararlar, hileler ispatlanabilir ve devrin iptali sağlanabilmektedir.

* Boşanma davalarının açıldığı dönemler ile aynı sırada mal tasfiyesi davası açılabilir ve boşanmadaki bekletici mesele yapılması, mallara ihtiyati tedbir konulması sağlanabilmektedir. Bu durum karşısında kimse boşanmada mal kaçırma işlemi yapamayacaktır.

* Boşanma davalarının ardından hızlıca mal rejimi tasfiyesi başlatılmalı ve malların devrinin önüne geçilmelidir.

* Boşanma davaları açılmadan 1 sene öncesine dek alışılmışın dışında olan karşılksız devirlerin iptali sağlanabilir ve geri eşin üzerine yapılması sağlanabilmektedir.

* Geriye doğru süre sınırlaması olmadan açıkca mal kaçırma gözlemlenen devirlerin iptali sağlanabilmektedir.

Boşanma davaları hakkında daha fazla bilgi, daha çok içerik ve sorularınız için çekinmeden Tokat ilinde bulunan avukatlarımıza ulaşabilirsiniz. Tokat ili ve çevresindeki dava süreçlerinizi takip edebilmek adına bizi arayın.