Boşanma Davası Öncesinde veya Sonrasında Mal Kaçırma konusuna ilişkin detayların tamamı Gülsün Hukuk avukatları tarafından siz değerli ziyaretçilerimize aktarılmaktadır. İnceleyeceğiniz bu içeriğimizi okuyarak bilgi sahibi olabilir ve aklınıza takılan her türlü soru için WhatsApp destek hattımız üzerinden avukatlarımız ile görüşmeler yapabilirsiniz.

Son dönemlerde oldukça fazla talep aldığımız, oldukça fazla soru gelen bu konu ile ilgili açıklamalara başlanacak yer mal kaçırmanın ne demek olduğudur. Mal Kaçırma; boşanma dönemlerinde eşlerin evlilik süreçlerinde edinmiş oldukları malların paylaşılmasını içermektedir. Boşanma davalarında evli geçirilen süre içerisinde alınan malların paylaşılmasını istemeyen bazı eşler çeşitli yollara başvurarak malların kaçırılmasını sağlamaya çalışmaktadır. Hukukta bu durumlar karşısında eşlerin mağdur olmaması için bazı yollar vardır. Bu gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda kesinlikle profesyonel bir avukat ile temsil edilmeli ve haklarınızı aramalısınız.

Mal kaçırma durumları anlaşmalı boşanma davalarında görülmez, genellikle çekişmeli olan boşanma davası türlerinde çok fazla görülmektedir. Gerekli önlemler alınmadığından dolayı mağdur olmamanız için kanunların koruma yöntemlerini bilmeli ve mal paylaşımlarının adil olması için ilgili makamlara başvurabilirsiniz.

EVLİLİK İÇİNDE EDİNİLMİŞ MALLAR

Evlilik birlikteliği içerisinde edinilmiş olan malların tamamı boşanmada eşlere paylaştırılacaktır. Boşanma davası açılmadan veya sonuçlanmadan eşler malları eşine vermemek için kaçırma yoluna gidebiliyor. Eşlerin maddi ve hukuki durumunu etkileyecek olan bu hal karşısında avukatlarımızdan destek alabilir ve gerekli tedbirleri biran önce alabilirsiniz. Çok geç kalmadan hemen Tokat‘ta bulunan Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarımızı arayabilir ve Tokat ili ve çevresindeki boşanma davalarınız için tecrübeli avukatlar ile çalışabilirsiniz.

Boşanma Davası Öncesinde Mal Kaçırma
Boşanma Davası Öncesinde Mal Kaçırma

Boşanma Davası Öncesinde Mal Kaçırma

Boşanma sürecine giren çiftlerin mal kaçırmasına başvurması halinde olduğunu düşündüğünüz an itibari ile hukuki yollara başvurmalısınız. En ufak bir şüphede dahi önleyici adımları atmanızı öneririz. Mal ortak ikamet ettiğiniz konut olduğu durumlarda aile konutu şerhi koydurabilirsiniz. Mal kaçırma durumu olduğunu düşündüğünüz en ufak şüphede Avukatlarımızdan Destek alınız. Avukatlarımız aile konutu dışında olan mallar içinde aynı zamanda başvurularını yapabilmektedir. Kaçırılan mal adına eşinizin kötü niyeti bulunduğunu, malı muvazaalı şekilde elinden çıkarmaya çalıştığını kanıtlamanız gerekecektir. Bu durumlarda ilerlemeniz gereken yolları avukatlarımızdan alacağınız hukuki danışmanlık ile öğrenebilirsiniz.

Konulara ilişkin olarak bir sonraki içeriğimizde sizlere ” ihtiyati tedbir kararı ” konusundan bahsedeceğiz.

Bu tür davalarda işini bilen, tecrübeli avukatlarla çalışmanız önemlidir. Mal kaçırma durumlarında ispat yükünün yerine getirilmesi oldukça zor bir durum olması nedeni ile avukatlar aracılığı ile yetkili merciilere başvurmanız önemlidir. Mal rejimlerinin sona erdirilmesinin ardından 1 sene öncesine dek diğer eşin rızası bulunmadan 3. kişilere malların kazandırma durumu olduysa edinilmiş mallara bu malların eklenmesi talep edilebilmektedir. Avukatlarımızın sizin adınıza yapacağı başvurular ve atacakları adımlar ile mal kaçırmaya yönelik olan hareketlerin tamamı engellenecektir.

Tokat ili ve çevre illerde ” boşanma davası avukatı ” arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Gülsün Hukuk Bürosu avukatları genellikle boşanma davaları ile ilgilenmektedir. Tecrübeli ve bilgi sahibi avukatlarımız sizlerden gelecek talepleri beklemektedir.

Boşanma Davası Öncesinde veya Sonrasında Mal Kaçırma Durumuna Karşı Önlem Alın!

Eşinizin mal kaçırma için birşeyler yapabileceğini düşündüğünüz an, en ufak bir şüphe bulunduğu an çeşitli tedbirler almanızı öneririz. Bu tedbirlerin başında hemen bir uzman avukata gitmeniz veya ulaşarak bilgi almanız gerekir. Kısa bir bilgi aktarmak gerekirse mal kaçırma hususuna karşı aile konutunuz var ise tapu sicil müdürlüklerine başvurmalı veyahut hakimden aile konut şerhi, konut dışındaki mallar için mahkeme yolu ile tedbir kararı şerhi koydurmalısınız. Bu aşamalarda ilerlenecek olan yolların tamamı için incelediğiniz web sitemizde bulunan WhatsApp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Eşlerin malların üzerinde tasarruf hakkı kısıtlanarak bazı mağduruyetlerin önlenmesi önemlidir.

DİKKAT: Mal kaçırma şüphelerine karşı alınması gereken önlemler vardır. Bu önlemleri almak sizin geleceğiniz için oldukça önemlidir. Mallarınızın paylaşımlarının olacağı mahkemede mağdur duruma düşmemek için yasal haklarınızı bilmeli ve korumalısınız. En ufak bir şüpheniz olduğunda dahi bu konu ile ilgili avukatlarımızdan bilgi alabilirsiniz.