Boşanma Davasında Whatsapp Mesajları ile ilgili Gülsün Hukuk Bürosu olarak merak edilen bir çok bilgiyi sitemizde sizler için yayınlıyoruz. Aklınıza takılan farklı konular, sorunlar ve boşanma davaları ile ilgili merak ettikleriniz için hemen incelediğiniz sitemizde bulunan destek numaralarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Boşanma Davasında Whatsapp Mesajlarının Değeri

Gelişen dünya ile beraber gelişen teknolojik ürünler adına bir çok sosyal ortamda kullanılan materyaller davalarda da kullanılabilmektedir. Özel hayattaki işlerin, durumların ve online işlemlerin içerisinde yer alan yazışmalar, kayıtların davalarda delil olup olmadığı ile ilgili son dönemlerde çok fazla tartışma meydana gelmiştir. Whatsapp mesajlarındaki delillerin en fazla boşanma davalarında istenildiği gözlemlenmiştir. Boşanma davalarındaki aldatma durumu, kötü hayat sürme durumu gibi hallerde dava açan kişinin karşı tarafın sosyal medya hesapları ve özellikle whatsapp mesajlaşmalarının delil olarak sunulup sunulmayacağı konusundaki talepleriyle çok fazla karşılaşmaktayız.

Günümüzde kullandığımız telefonların tamamı akıllı telefonlardır. Akıllı telefonlarda artık direk kurulu olarak gelen dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan Whatsapp ile ilgili ses kayıtları, mesajlar, fotoğraflar ve videolar iletişim aracı olarak işlevlerini görmektedir. Boşanma davalarına konu olan whatsapp mesajlarının istenilmesi veya bu uygulama içerisinden elde edilen bilgilerin mahkemelere sunulması çok fazla olmaktadır.

Tokat ilinde yer alan Gülsün Hukuk Bürosu sizlere her türlü konuda hizmet vermektedir. Gerek anlaşmalı boşanma davaları, gerekse çekişmeli boşanma davaları için alanında uzman boşanma avukatlarından hizmet almanız mümkündür.

Her davada olduğu gibi boşanma davalarında da sunacağınız delillerin hukuka aykırı olmadan elde edilmiş olması gerekir. Boşanma davalarında sunacağınız delillerin mahkeme tarafından itibar edilmesi bakımından en önemli hususta budur. Hukuka uygun olması…

Boşanma davalarında elde edilen delillerin hukuka aykırı bir şekilde elde edilmesi durumunda hükme esas alınmamakta ve ispat vasıtası olarak kullanımı mümkün olmamaktadır.

Boşanma Davası ve Whatsapp Mesajları
Boşanma Davası ve Whatsapp Mesajları

HUKUKA UYGUN WHATSAPP DELİLLERİ

Uygunluk açısından elde edebileceğiniz tüm whatsapp mesajları, resimleri ve videoları delil olarak kullanılabilmektedir. Hangi şartlarda olursa hukuka uygun olur diye merak ediyorsanız, incelediğiniz Gülsün Hukuk Bürosu sitesinde yer alan numaraları arayarak avukatlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Whatsapp kayıtları özel hayatının gizliliği kuralını ihlal etmeyecek şekilde olmalıdır. Eşinizden gizlice, habersiz bir biçimde yazışmaların kayıt altına alınması gibi hallerde gizliliğin ihlali olacağı için boşanma davalarında bunların kullanımı mümkün olmayabilir.

Eşinizin whatsapp mesajlaşma uygulamasında yer alan kayıtlarının elde ediliş şekli önemlidir. Hukuka aykırı bir şekilde elde edeceğiniz kayıtlar TCK’da bazı yaptırımlar ile karşılaşmanıza neden olabilir. Ancak avukatlarımızdan alacağınız bilgiler ile ilerleyeceğiniz uygun yolları öğrenebilirsiniz. Unutmamalısınız ki telefon operatörleriniz aracılığı ile bazı numaraların aranma sıklıkları, sms mesajlarının sıklıklarının tespit edilmesi de her daim mümkündür. Boşanma davalarında telefon operatörlerinden istenilen bu kayıtlar hukuka uygun deliller kapsamındadır.

Tokat ilinde ihtiyacınız olan işinde uzman boşanma avukatları burada! Hemen Gülsün Hukuk Bürosu numaralarını arayarak alanında uzman avukatlarımızdan hizmet alabilirsiniz. Whatsapp konusundaki sonuca vardığımızda bu tür mesajlaşma delilleri boşanma davalarında kullanabilmeniz için uygun bir şekilde elde edilmelidir. Hukuka aykırı bir şekilde elde edilen deliller mahkemeye sunulduğu taktirde Özel Hayatın Gizliliği İhlali suçunu işlemiş olacaksınız.