Boşanmada Geçmişe Dönük Telefon Kayıtları Talep Etme işlemleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri incelediğiniz bu sayfamızda bulacak ve aklınıza takılan sorular için avukatlarımıza danışabileceğiniz numaraları göreceksiniz. Tokat ilinde bulunan Gülsün Hukuk Bürosu avukatları özellikle ” boşanma davaları ” konularında uzmanlaşmış, tecrübeli kişilerden oluşmaktadır.

Bulunduğumuz şehir TOKAT ve çevre şehirlerden her türlü boşanma sorununuz için bizden destek alabilirsiniz.

Boşanma davalarınızda mahkemeler aracılığı ile talep etmek istediğiniz; telefon kayıtları, cep telefon hatları ile yapılan görüşmelerin kayıtları, sesli yada metin halinde olan görüşmelerin dökümanları operatör firmasında celbi talebinde bulunulması durumunda, aile mahkemeleri tarafından kabul görmemekte ve reddedilmektedir.

Aile mahkemeleri usule uymayan bu talebi kabul etmemektedir. Kabul ettiğini varsayalım. Operatörler bu konuya sıcak yaklaşmayacaktır. Nitekim operatör firmaları telefon görüşmelerindeki geçmiş dönemlere ilişkin konuşmalarını kayıt altında tutması, dinlemesi veya ne olursa olsun 3. kişiler ile paylaşması suç unsuru taşıyabilmektedir. Operatör firmalarının üst düzey yöneticileri cezalandırılabilir ve hatta bu gibi bir durum olursa operatör firma hakkında güvenlik tedbiri alınmasına kadar konu gidebilir.

Telefonların dinlenmesi gibi talepler Aile Mahkemelerinde değil bazı durumların yer alması ile beraber Ceza Hukuku kapsamında mümkün olabilmektedir. Lakin boşanma davalarında talep edilebilecek bazı durumlar vardır. Bu durumlarda görevli mahkemenizden;

* Mesaj gönderimine ait tarihi ve saati
* Mesaj gönderiminin yapıldığı numarayı
* Aranan tarih ve saatleri
* Aranan numarayı

Boşanma davalarında mahkemece isteyebilirsiniz. Şahsi olarak yapacağınız başvurularınız telefon operatör firması tarafından kesinlikle RED edilecektir.

Boşanmada Geçmişe Dönük Telefon Kayıtları Talep Etme
Boşanmada Geçmişe Dönük Telefon Kayıtları Talep Etme

Mahkeme kararı olmadan alınan bir telefon kaydı konuşmasının delil niteliği bulunmamaktadır. Bu tür deliller hukuka aykırı bir şekilde edilde edilmiştir ve davaların işleyişine, ispat durumu için dikkate alınmamaktadır. İspat gücü olmayan bu durum ile karşı karşıya kalmamak için kesinlikle profesyonel boşanma avukatları ile yola çıkmalı ve boşanmada telefon konuşması kayıtlarının incelenebilmesi için ilgili yerlere başvurularınızı yapabilmelisiniz. Hukuka uygun olarak alacağınız, elde edeceğiniz tüm deliller sizin yararınıza olacaktır.

DİKKAT: Mahkeme kararı olmadan yapılan telefon görüşmeleri kayıtlarını yapan kişiler aleyhinde ayrıca suç teşkil etmektedir.

Boşanma davaları için SMS gönderimlerini delil olarak sunabilmeniz için mesajların muhafaza edilmiş olduğu telefonların bizzat mahkemeye sunulması gerektiğinin yanı sıra SMS’i gören kişilerde tanık olarak dinlenebilmektedir. Boşanma davalarınızda iyi bir süreç yakalamak için hemen incelediğiniz Gülsün Hukuk Bürosu web sitesinde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Boşanmada Geçmişe Dönük Telefon Kayıtları Talep Etme konusu ile ilgili aklınıza takılan farklı sorular için sitemizde bulunan whatsapp numaramızı kayıt edebilir ve avukatlarımıza danışabilirsiniz.

Boşanma davalarındaki delillerin kullanılması anlamında talepte bulunan eş yada vekil tarafından dikkatlice irdelenmelidir. Telefon dinlemesi, mesaj kayıtları gibi durumlarda genellikle yanlış bir genelleme oluşmaktadır. Bu nedenle boşanma davalarında doğru stratejiler izlemeli ve haklıyken haksız duruma düşmemelisiniz.