Uzman Boşanma Avukatları Tokat ilinde Gülsün Hukuk Bürosu tarafından sizlere sunulmaktadır. Avukatlarımız Tokat şehrinde ve çevre şehirlerde sizlerin tüm ” boşanma davalarında ” yanındadır.

Boşanma dönemleri çiftler için çok zor geçmektedir.Tabi anlaşmalı boşanmayı tercih eden çiftler kısa süre içerisinde evlilik birliklerini bitirebilmekte ancak çekişmeli olarak boşanacak kişiler ise uzlaşamadıklarından dolayı sürecin daha uzun olmasını sağlamaktadır. Çiftler anlaşamadıkları takdirde çekişmeli boşanma davası türünü tercih etmektedir.

NEDİR ÇEKİŞMELİ BOŞANMA DAVASI

Çekişmeli boşanma davası ile ilgili bilgi vermek gerekirse eşlerden 1 tanesinin boşanma istememesinden dolayı yada 2 tarafın boşanmak istemesinde hemfikir olması ancak hukuki anlamda ortak karar alamaması durumlarında ortaya çıkmaktadır. Yani bay ve bayan boşanmak ister ancak eşlerden biri nafaka ister yada tazminat isterse diğer eş bunları kabul etmiyorsa bu durumda çekişmeli olarak boşanma davası bulunduğu ilde görülecektir. Özellikle çekişmeli boşanma davası türünde iyi bir avukat ile yola çıkmanız istediğiniz sonuçları elde edebilmeniz için önemlidir.

Diğer bir örnekte ise eşlerden birisi boşanmayı istiyor diğeri ise istemiyorsa bu durum karşısında açılacak olan dava boşanmayı isteyen eş tarafından açılacak ve dava türü çekişmeli boşanma davası olacaktır.

Tokat’ta çekişmeli boşanma davaları için Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarından hizmet alabilirsiniz. Avukatlarımıza anlık olarak aklınızdaki soruları iletebilmek için incelediğiniz web sitemizde bulunan whatsapp destek hattı üzerinden sorabilirsiniz.

Uzman Boşanma Avukatları Tokat
Uzman Boşanma Avukatları Tokat

Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Uzman Boşanma Avukatları Tokat ilinde sizlerin hizmetindedir. Bireylerin çekişmeli boşanma davası açmak istediklerinde avukatlarımız ilimizde ve çevre illerde hizmetlerini ve tecrübelerini sizlere sunabilmektedir. Aile Mahkemelerinde açılacak olan boşanma davasında evlilik süresinde yaşanan problemler ve boşanmak istemesindeki nedenler iyi bir dilekçe ile sunulmaktadır. Dava açmak için kesinlikle iyi bir dilekçeye ihtiyacınız vardır ayrıca talepleriniz ve delillerinizde destek alacağınız avukatlarınız tarafından sizlere sunulacaktır.

Çekişmeli boşanma davaları diğer boşanma davası türü olan anlaşmalı boşanmaya göre çok daha uzun sürebilmektedir. Bu davalarda kusurlu tarafın kim olduğunun tespit edilmesi, varsa tanıkların çağırılarak dinlenilmesi, gerekli olan delillerin toplanabilmesi gibi sebepler ile süre uzayabilmektedir. Boşanma davalarındaki tüm sürecin çok daha hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için tecrübeli boşanma avukatları ile çalışmalısınız.

Bu alanda başarılı, tecrübeli Gülsün Hukuk Bürosu’nda görevli avukatlar ile hizmetlerimizi sunuyoruz. Sizlerde bilgi almak için sitemiz üzerinden yada hukuk büromuza ait instagram sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Gülsün Hukuk Bürosu Instagram Hesabı : https://www.instagram.com/gulsunhukukburosu/