Uyuşturucu Madde Satma, Satışa Arzetme veya Satın Alma konularını ele aldığımız bu içeriğimizde siz ziyaretçilerimize alınacak ceza ve yapılması gerekenler hakkında bilgi aktarımı sağlıyoruz. Tokat şehrinde bulunan ” ceza avukatları ” arasında bilinen Gülsün Hukuk Bürosu avukatları sizlere bu alanda hizmetlerini sürdürmektedir. Karşı karşıya kaldığınız bu konu sizlere geri dönüşü mümkün olmayan sonuçları beraberinden getirebilmektedir. Bu nedenle bu tür konularda yaşanan sorunlar için hemen web sitesindeki telefon numarasını / whatsapp destek hattını tıklayabilir ve anında bilgi alabilirsiniz.

Uyuşturucu özellikleri bulunan birçok madde bulunmaktadır. Bunlar esrar ürünü, kokain maddesi, ekstazi maddesi, taş kokain maddesi, bonzai maddesi, ketamin maddesi, mescalin maddesi, amfetamin maddesi, metamfetamin maddesidir. Uyarıcı ve keyif verici maddeler olarak bilinen bu maddeler uyuşturucu maddelerdir. Bağımlılık yapıcı özellikleri bulunur ve malesef bu maddeleri kullanan kişilerin sağlığında sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu maddelerin ticaretini yapmak, ülkemiz sınırları içinde satışının yapılması, başkalarına verilmesi, temin edilmesi, sevk edilmesi vb.. tüm hareket içeren işlemler suçu meydana getirir. Hele ki maddeler eroin, kokain, morfin, bazmorfin gibi maddeler ise alınacak olan ceza ağır cezayı gerektiren bir davranış olacaktır.

TOKAT CEZA AVUKATI

Tokat’ta bulunan ceza avukatları sizlere ihtiyacınız olan heran profesyonel hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Şehirde yaşanan kolluk kuvvetlerinde veya adliyelerdeki sorunlarda hemen profesyonel destek için bizlere ulaşabilir ve yasalar çerçevesinde sizleri temsil etmemizi sağlayabilirsiniz.

Uyuşturucu madde suçları ile karşı karşıya kalındığında en fazla gördüğümüz problem ele geçirilen maddenin miktarıdır. Miktara bağlantılı olarak ele geçirilen kişinin bu maddeleri ellerinde kullanmak için bulundurup bulundurmadığı tespiti yapılacaktır. Ancak yakalanan madde miktarına dikkat edilmeyen durumlarda vardır. Misal bu maddelerin satışı, temini, devri, nakli vb.. eylemlerde kullanımı tespit edildiğinde UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ yapıldığı algılanacak ve alınacak ceza kişiye bu durum baz alınarak verilecektir.

Uyuşturucu Madde Satma Cezası Avukatı
Uyuşturucu Madde Satma Cezası Avukatı

Uyuşturucu Madde Satma Satışa Arzetme veya Satın Alma hususlarında merak ettiğiniz bilgiler, alınacak ceza süreleri, kişisel kullanım miktarının değerleri ve daha fazlası hakkında bilgi adına bizi arayabilirsiniz.

Kullanmak için bulundurulan maddelerde kişisel ihtiyaç sınırına dikkat edilir. Kişinin bu sınırı aşacak değerlerde üzerinde bu maddeleri taşıması durumunda alınacak ceza faklı olabilir.

CEZASI

Uyuşturucu madde konusu ile bağlı olan tüm ceza türleri web sitemizde MAKALELER kısmında tek tek açıklanmaktadır. Bugünkü içeriğimizde sizlere sunduğumuz uyuşturucu maddenin ülke içinde satışı, satışa arz edilmesi ve başkalarına verilmesi durumlarında bulunmuş olan kişiler 10 seneden az olmamak şartı ile hapis cezası ve aynı zamanda 10.000 güne akdar adli para cezası alabilmektedir. Özellikle satışın yapıldığı kişi çocuk yaşlarında ise bu ceza 15 sene den az olmayacaktır.

Konu ile alakalı en detaylı bilgiyi tabikide Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarından alabilirsiniz. Bu hususlarda var olan sorularınız için çekinmeden avukatlarımıza whatsapp destek numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.