Uyuşturucu Madde Temin Etme konusu ile alakalı bilgilerin aktarıldığı bu içeriğimizde sizlere yaşanacak benzer durumlarda yapılması gerekenler, alınacak cezalar ve bu gibi durumlarla karşı karşıya kalanlar için Tokat ilinde bulunan Gülsün Hukuk Bürosu’nda verdiğimiz bazı hukuki hizmetlerden bahsedeceğiz.

Bu suç türü Tokat ilinde avukatlarımızın sıklıkla karşılaştığı bir türdür. Yargılamaların büyük bir kısmı “uyuşturucu ticareti” ile alakalıdır. Tokat ilinde bu alanda görülen diğer bir tür ise ” uyuşturucu temin etme ” konusu ile bağlantılıdır. Uyuşturucu ticareti konusunda KANUN’da yer alan bir madde’de şu açıklama yer alıyor..

” Uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak ülke içinde satan, satışa arz eden, başkalarına veren, sevk eden, nakleden, depolayan, satın alan, kabul eden, bulunduran kişi on yıldan az olmamak üzere hapis ve bin günden yirmi bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. “

Uyuşturucu Madde Temin Etme
Uyuşturucu Madde Temin Etme

Burada aslında açıkca herşey yer almaktadır. İlgili kanunda bu maddelerin satışa arz edilmesi, satılması ve başkalarına verilmesi durumunda temin etme suçunda ” BAŞKASINA VEREN ” olarak niteliklendirilen bu durumda fail kişinin başkasına uyarıcı maddenin verilmesi halini ticaretini yapması, para veya başka birşey karşılığında vermesini kastetmiştir.

UYUŞTURUCU MADDE TEMİN ETME SUÇU

Bu tür suçlarda yer alan yargılamalara baktığımızda sanıkların cezalandırılması ile alakalı ilgili suçun kuşkuya yer vermeyen bir kesinlikte ispat edilmesi gerektiğidir. Bu tür davalarda kuşku ile, tam aydınlatılmayan durumlar, olaylar ile kesinlikle sanık aleyhine yorumlama yapılamamakta ve kişiye mahkümiyet verilememektedir. Sizlerde cezalar ile karşı karşıya kalmamak ve kendinizi Tokat ilinde veya çevre illerde iyi bir avukatlar ile savunmak için Gülsün Hukuk Bürosu‘nu arayabilirsiniz.

Ceza mahkümiyeti almamak için avukatlarımız bölgede sizlere hizmet verebilmektedir. Ceza davalarında ve ceza yargılamalarında mahkümiyet verilmesi durumu hiçbir olasılığa bakmadan, kuşkudan uzak bir kesinlik arar. Tokat ilinin tüm ilçelerinde sizlere ceza davalarında hizmet verebilen geniş avukat kadromuz ile ulaşmaktayız.

Şehrimizde görülen davalarınızda bizden hizmet alabilirsiniz. Dava delilleri, davalar hakkında bilgi edinilmesi, davaların takip edilmesi gibi hususlarda alanında uzman avukatlarımız ile profesyonel hukuki destek sağlamaktayız.

Detaylı bilgi ve merak ettikleriniz için whatsapp hattımız üzerinden avukatlarımız ile görüşme yapabilirsiniz.