Uyuşturucu Madde Kabul Etme ve Bulundurma Suçu ile alakalı hazırlanan bu içeriğimizde sizlere aydınlatıcı birçok bilgi paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan diğer konular ile doğrudan bağlantılı olan bu konuyu incelemenizin ardından Makaleler kısmında bulunan diğer yazılarımızı da okumanızı öneririz. Gülsün Hukuk Bürosu özellikle TOKAT ili ve çevre illerde görülecek olan uyuşturucu madde konusu ile alakalı tüm davalarda sizlere yardımcı olabilir. Profesyonel avukat desteği almak için incelediğiniz internet sitemizdeki telefon numaralarını arayabilir, sosyal medya hesaplarımızdan bizlere yazabilir yada whatsapp destek hattımız ile anlık olarak yazışabilirsiniz.

Kullanmak yada satın alıp üzerinde bulundurmak ile bağlantılı olan, yakalanan kişiler uyuşturucunun bulundurması ve kullanılması suçu ile karşı karşıyadır. Bu durumda bu suç ile alakalı olan cezaları alacaklardır. Uyuşturucu maddenin kullanma, bulundurma, ticaretini yapma suçlarının her birinin kendine has cezası bulunur. Bulunduran yada kullanan kişinin alacağı ceza ile uyuşturucu madde ticareti yapma şüphesi bulunan kişinin doğrulandığında alacağı ceza kesinlikle bir değildir. Uyuşturucu madde suçları ile ilgili yargılanmak üzere bir kolluk kuvvette, cezaevinde veya başka bir alanda bulunuyorsanız yapmanız gereken hemen bu alanda uzman olan avukatlık ofisimizi aramaktır.

Bu suçta kabul etmek kelimelerinin anlamını ele alalım. Bir kişinin başkasına ait olan uyarıcı maddeyi yada uyuşturucu maddeyi hiçbir karşılık vermeden kişisel kullanımının haricinde bir amaç ile alması anlamına gelir. Suçun tamamlanması ile ilgili olarak maddenin faili fiili hakimiyetine geçirdiği anda oluşacaktır. Bulundurmak kelimesini bu suçta ele aldığımızda ise bir kişinin kendisine veyahut bir başkasına ait olan uyarıcı maddeyi, uyuşturucu maddeyi kişisel kullanımının haricinde ruhsatsız / ruhsata aykırı bir şekilde tasarrufta bulunacak bir biçimde hakimiyeti altında tutması şeklindedir.

Bu maddelerin satıldığı, satışa arz edildiği, başkalarına verildiği, sevk işlemlerinin yapıldığı, nakil edildiği, depolandığı, satın alındığı belirlenemeyen durumlarda kişilerin kişisel kullanım miktarlarının üzerinde olan miktarları ile yakalanan kişiler ilgili kanunun 188 / 3.maddesinde bulunan kabul etme ve bulundurma eylemini gerçekleştirmiş olacaklardır.

Uyuşturucu Madde Kabul Etme ve Bulundurma Suçu
Uyuşturucu Madde Kabul Etme ve Bulundurma Suçu

Uyuşturucu Madde Kabul Etme ve Bulundurma Suçu ile karşı karşıya kalan tüm ziyaretçilerimiz Gülsün Hukuk Bürosu’nu arayarak destek alabiliirler.

Tokat ilinin önde gelen ceza avukatları ile hizmetlerini bölgede sürdüren hukuk büromuzu dilerseniz ziyaret edebilir, dilersenizde iletişim kanalları aracılığı ile firma ile irtibat kurabilirsiniz.