Uyuşturucu Madde İthal Etme Suçu ile ilgili tüm bilgilere bu içerik aracılığı ile erişebilir ve uyuşturucu madde suçları ile ilgili profesyonel destek alabilmek için Gülsün Hukuk Bürosu’nun alanında uzman avukatlarından destek alabilirsiniz.

Uyarıcı maddelerin veya uyuşturucu maddelerin ruhsata aykırı bir şekilde ülke içinde yada yurt dışında belli araçlar ve imkanlar kullanılarak ülkemize sokulması durumlarında 5237 sayılı kanunda yer alan 188. maddeye göre yer alan uyuşturucu yada uyarıcı madde ithali suçu meydana gelmekte olacaktır. Bu ürünlerin ülkenin gümrük kapısından yada gümrük kapısı haricinde kara yolundan, deniz yolundan veyahut hava yolundan sınırlarımıza giriş yapmış olması açısından bir önem arz etmemektedir. İlgili uyarıcı maddelerin yada uyuşturucu maddelerin yurt dışından Türkiye sınırları içerisine giriş yapması yeterli olmaktadır. Uyuşturucu maddeyi başka bir ülkeden ülkemize getiren failler ülkemizi transit geçiş için kullansa dahi, bu geçişteki eylemi ithal veya ihraç olarak değil, maddenin nakletme suçuna konu olacaktır. Uyarıcı maddelerin ve uyuşturucu maddelerin yurt dışından ülkemize sokulmasından sonra ülkemizde ilgili kanunlarda yer alan olaylar ve ilgili maddenin ülke dışından getirilmesi lie alaklı olarak ortaya çıkacak olan tüm eylemler karşısında geri dönüşü mümkün olmayan büyük cezalar sizleri bekleyebilir. Bu konuların tamamına ve yasalara hakim olan Avukatlarımız ile Tokat ilinde hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. İlimiz ve çevre illerde görülecek olan tüm davalar için incelediğiniz internet sitesinin iletişim sayfasında yer alan telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Uyuşturucu Madde İthal Etme Suçu ve diğer tüm konular için Gülsün Hukuk Bürosu’na çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Uyuşturucu Madde İthal Etme Suçu
Uyuşturucu Madde İthal Etme Suçu

Uyuşturucu Madde Ticareti ve İthal Etme Suçu

Bu tür maddelerin ticareti ile ilgili her konu kendi içerisinde farklı dallara ayrılmaktadır. Uyuşturucu madde ihracı edilmesi, ithal edilmesi ve imal edilmesi ile ilgili birçok bilgi hukuk büromuzun kurumsal web sitesinde sizlerle paylaşılmıştır. Bu tür sorunlar ile karşı karşıya kalanlar için alanında kendini kanıtlamış olan Ceza Avukatları ile hizmetlerimizi bulunduğumuz şehir TOKAT ve çevre şehirlerde sunmaktayız.

Bu tür suçları işleyen kişilerin alacakları cezalar çok büyük ve geri dönüşü mümkün olmayacak olan cezalar olması nedeni ile en iyi avukatları tercih etmeleri ve tüm yasalara hakim olan, uzman avuklatlar ile temsil edilmeleri önerilmektedir. Uyuşturucu maddelerin temin edilmesi, ülkeye sokulması hususlarında yaşanan tüm sorunlar için whatsapp destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.