Uyuşturucu Madde İhraç Etme Suçu ile ilgili olarak merak edilen bilgiler, alınacak cezalar ve daha fazla detay bu içeriğimizde sizlerle. Konu ile bağlantılı olabilecek her türlü husus için uzman avukatlara Gülsün Hukuk Bürosu‘nun web sitesinden erişebilirsiniz. Web sayfamızda bulunan telefon numaraları veya whatsapp destek hattı aracılığı ile Tokat ili ve çevresinde yaşanan “Uyuşturucu Madde” konusu ile bağlantılı olan her türlü durum için bize ulaşabilirsiniz.

Bu suç türüne göz attığımızda Türkiye sınırların içinde yer alan uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin yurt dışına çıkarılması konusu yani ” uyuşturucu madde ihraç etme suçu ” ortaya çıkmaktadır. Uyarıcı maddeleri, uyuşturucu maddeleri ihraç etmek gümrük kapısından maddenin geçmesi ile meydana gelmektedir. Gümrük kapısından geçmeden önce yapılacak olan kontrollerde şayet madde gümrük kapğısından çıkmadıysa, gümrük alanı içinde ele geçirildiyse bu durumda “ uyuşturucu maddenin ihraç edilmesi suçuna teşebbüs ” durumu oluşacaktır. İhraç edilmesi istenilen bu maddelerin sınıra yakın bir alanda taşınması halindeyken gümrüğe gelmeden ele geçirilmesi durumu ile karşı karşıya kalındığı hallerde ise ” uyuşturucu maddenin nakil edilmesi veyahut bulundurulması ” suçu meydana gelecektir. Her suçun kendine has cezası bulunur. Bu maddenin miktarı ile doğrudan orantılı olmaktadır. Yaşanan sorunlar ve kolluk kuvvetlerindeki problemleriniz için hemen Gülsün Hukuk Bürosu’nun uzman ceza avukatlarından destek alabilirsiniz.

Fail kişi gümrüğe ulaşmadan her an ihraç etme işleminden özgür iradesini kullanarak vazgeçebilir. Bu nedenle maddenin yolda yakalanması durumunda bu şekilde bir suç ortaya çıakcaktır. Fail kişi hakkında teşebbüs veya nakil ile alakalı cezalar daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaşılmıştır. Türk Ceza Kanunu madde 192’ye göre etkin pişmanlık durumu bu taşıma sırasında heran vazgeçme durumu ile bağlantılırı. Bu durumda kişiye vazgeçme ile ilgili olarak hükümlülükler uygulanabilir. Kişi bu gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığında profesyonel avukatlar tarafından savunulmalıdır ki, yapacağı savunmayı iyi belirlemelidir.

Tokat ili ve çevre illerde yaşanan sorunların tamamında uzman avukatlarımızı tercih edebilirsiniz.

Uyuşturucu Madde İhraç Etme Suçu
Uyuşturucu Madde İhraç Etme Suçu

Uyuşturucu Madde İhraç Etme Durumu

5237 sayılı TCK’nın 188. maddesinin 1. fıkrasında yer alan en son detay uyuşturucu maddenin ihraç edilmesidir. İhraç etme ile ilgili olarak sizlere aktaracağımız bilgilere göre ürünlerin yasa dışı yollar kullanılarak ruhsata aykırı yada ruhsatsız bir biçimde Türkiye sınırları içerisinden, yabancı topraklara çıkarılmasını kapsamaktadır.

Sizlerde uyuşturucu madde ihraç etme suçu ile karşı karşıya kaldığınız her durumda bizden profesyonel destek alabillirsiniz. Tokat ilinde bulunan ceza avukatları ile bu alanda sizlere hizmetlerimizi sunabiliriz.