Uyuşturucu İle Araba Kullanma Sebebiyle Kesilen Ceza ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgilere bu içerikten erişebilir ve aklınıza takılan sorularınız için yanıtları Gülsün Hukuk Bürosu’nun alanında uzman ceza avukatlarından alabilirsiniz. Avukatlarımıza sorularınızı iletmek için sitede bulunan Whatsapp hattı üzerinden kendilerine ulaşabilirsiniz.

Kurumsal web sitemizde uzun zamandır sizlere Uyuşturucu Kullanımı ile ilgili hukuki bilgileri aktarıyoruz. Bugün çok sık aldığımız sorulardan derlediğimiz bu içeriğimizi sizlere sunuyoruz.

Uyuşturucu kullandıktan sonra kullandığınız araçlarınız ile yakalandığınızda kesilmiş olan cezanı e-devlet üzerinden görülebilir. Dilerseniz bu cezaları e-devlet üzerinden ödeyebilir, vergi dairelerinden ödeyebilir veya size en yakın PTT’ye giderek ödeyebilirsiniz. Yaşadığınız bir durum karşısında itirazda bulunmak istiyorsanız hemen Tokat ili ve çevresindeki ziyaretçilerimiz avukatlarımıza danışabilirler. Uyuşturucu ile araç kullanılması nedeni ile kesilen cezaları devlet bankaları aracılığıyla da ödemeniz mümkündür. Bu idari olan cezaları ödemeniz gerekir. Ödemediğiniz durumda ne mi olur?

UYUŞTURUCU CEZASINI ÖDEMEZSENİZ

Uyuşturucu madde etkisindeyken araç kullanımında bulunan kişilere verilen cezalar kamunun alacağı olmasından dolayı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü kuralları baz alınmaktadır. Bu kurallara baktığımızda ceza ödenmezse icra başlatılması ve borcun icra yolu ile tahsil edilmesi mümkündür. Bu cezayı ödemediğiniz durumlarda tarafınıza icra takibi başlayabilir ve aynı zamanda uyuşturucu etkisindeyken araç kullanmanız nedeniyl de ehliyetinize el konulur. Ehliyete el konulma süresi dolsa dahi, ceza ödenmediği durumlarda ehliyeti geri almanız mümkün olmayabilir.

Uyuşturucu İle Araba Kullanma Sebebiyle Kesilen Ceza
Uyuşturucu İle Araba Kullanma Sebebiyle Kesilen Ceza

Uyuşturucu İle Araba Kullanma Sebebiyle Kesilen Ceza İtirazı

Bu cezaya itiraz etmek için acele etmelisiniz. Öncelikle ölçümde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız hemen en yakın hastaneye giderek uyuşturucu madde ile ilgili testleri yaptırmanız ve almanız önerilri. Uyuşturucu maddenin etkisindeyken kullandığınız araçlarda, yakalandığınızda itiraz etmek mümkün olacaktır. Kesilen cezaya itiraz edilebilmesi için Sulh Ceza Hakimliğine gerekli dosya, dökümanları edinerek hemen itraz edebilirsiniz. Bu tür durumlarda profesyonel destek alınması önemlidir.

Uzman avukatlarımızdan uyuşturucu madde nedeni ile alınan cezalara itiraz edilmesi hakkında danışmanlık ve hizmet almak isterseniz yapmanız gereken basittir. Bulunduğunuz Gülsün Hukuk Bürosu web sitesinde yer alan telefon numaraları, whatsapp numaraları aracılığı ile hemen bilgi alın.

Nerede olursanız olun, Uzman avukatlarımız ile sizlere hukuki desteği hızlı bir şekilde sağlayalım.