Avukat Ertuğrul Safa Gülsün’ün ofisinde siz değerli ziyaretçilerimize bugünkü içeriğimizde ” Uyuşturucu Etkisindeyken Arabayla Trafik Kazası Yapılması ” konusunu ele alacak ve bu alanda karşılaşılan durumlar hakkında bilgi aktaracağız. Yazımızın öncesinde belirtmek istediğimiz ilk husus ise karşı karşıya kaldığınız benzer durumlar için hemen hiç zaman kaybetmeden Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarından destek alabileceğinizdir. Destek talepleriniz için sitemizde bulunan whatsapp hattı üzerinden anında avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Uyuşturucu etkisindeyken araç kullandığınız durumda trafiği ve trafik güvenliğini tehliyeke sokma suçunuda oluşturursunuz. Emniyetli bir şekilde aracın kullanılmadığı, aracı iyi bir şekilde idare edemediğiniz durumlarda büyük cezalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hiçbir sorun olmasa dahi uyuşturucu kullanımından sonra araç kullanmanız trafik güvenliğini tehlikeye sokma nedeni ile 3 ay ile 2 sene arasında hapis cezasına çarptırılmasınızı sağlayacaktır. Konu geniş olmasından dolayı her bir detay farklı bir cezayıda beraberinde getirebilir. Bu nedenle uyuşturucu etkisindeyken araç kullanmak suçunu işlediğinizde hemen bizi arayabilir ve uzman ceza avukatlarından bilgi alabilirsiniz.

Tokat ili ve çevresinde yaşanan durumlar için dilerseniz yasal temsilciniz Gülsün Hukuk Bürosu’nun bu alandaki uzman avukatları olabilir.

Uyuşturucu Etkisindeyken Arabayla Trafik Kazası Yapılması
Uyuşturucu Etkisindeyken Arabayla Trafik Kazası Yapılması

Uyuşturucu Etkisindeyken Arabayla Trafik Kazası Yapılması Durumunda Ne Olur?

Dikkat! Uyuşturucu etkisindeyken bir trafik kazasına karışmanız normal polis çevirmesinde yakalanmanız ile aynı değildir. Bu durum karşısında kusur oranınız artacak ve alacağınız ceza diğerlerine göre çok daha fazla olacaktır. Gülsün Hukuk Bürosu olarak uyuşturucu kullanımına karşı olduğumuzu bilmenizi ister ve bu gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda profesyonel bir avukatlık ofisinden destek almanızı öneririz. Alacağınız cezalar hakkında bilgi sahibi olmak için incelediğiniz sitemizde bulunan iletişim sayfamızdaki form aracılığı ile bize mail gönderebilirsiniz. Acil işleriniz için whatsapp hattı ve telefon numaralarımızdan bilgi alınız.

Uyuşturucu Kullanımı ve Adli Sicil Kaydı

Uyarıcı madde veya uyuşturucu madde kullanımı sonrasında para cezası aldıysanız bu adli sicil kaydınıza işlemeyecektir. Fakat Türk Ceza Kanunu’nda yer alan 179. maddede blunan bir suç nedeniyle aldığınız ceza var ise bu ceza adli sicil kaydınızda yer alacaktır.

TCK 179. Madde nedir? Merak mı ediyorsunuz. Gülsün Hukuk Bürosu sitesinde yer alan makaleler sekmesinde TCK 179. maddeye erişebilirsiniz.