Uyuşturucu madde, uyarıcı madde satma suçu ile yargılananların en çok merak ettiği ” Uyuşturucu Cezaları Kaç Yıl ” konusu ile alakalı olan bu içeriğimizi Gülsün Hukuk Bürosu makaleler sekmesinden inceleyebilir ve konu ile alakalı aklınıza takılan sorular için dilerseniz iletişim sayfamızda bulunan mail adresimize mail atabilirsiniz. Acil işleriniz ve profesyonel hukuki destek talepleriniz için sitemizde yer alan telefon numaralarından avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Ceza davalarına bakan uzman avukatlarımız ile özellikle Tokat ili ve çevre illerde hizmetlerimizi sunmaktayız. Uyuşturucu madde ticareti ve diğer hususları ile ilgili konularda uzmanlaşan avukatlarımız sizler için bu tür suça konu olan her alanda hizmet verebilmektedir. Her konu ve her detay aslında kanunlarda yer verilmiş ve bellidir. Örneğin TCK 188.maddeye göre bu suç ile alakalı ( uyuşturuc madde ticareti ) şu paragraf yer almaktadır..

“Uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak imal, ithal veya ihraç eden kişi, yirmi yıldan otuz yıla kadar hapis ve ikibin günden yirmibin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.”

Uyuşturucu Cezaları Kaç Yıl
Uyuşturucu Cezaları Kaç Yıl

Konu ile alakalı olarak tekrar 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında 188/3.maddeye göre ise;

Uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak ülke içinde satan, satışa arz eden, başkalarına veren, sevk eden, nakleden, depolayan, satın alan, kabul eden, bulunduran kişi, on yıldan az olmamak üzere hapis ve bin günden yirmibin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.(Ek cümle: 18/6/2014 – 6545/66 md.) Ancak, uyuşturucu veya uyarıcı madde verilen veya satılan kişinin çocuk olması hâlinde, veren veya satan kişiye verilecek hapis cezası on beş yıldan az olamaz.

Gördüğünüz üzere suç ile alakalı detaylar ilgili maddede düzenlenmiştir. Uyuşturucu madde konuları ile ilgili bir ceza ile karşı karşıya kaldıysanız avukatlarımızdan hukuki destek alabilirsiniz. Gülsün Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize bu alanda en iyi hizemti sunmaktayız. İncelediğiniz bu makale ve sitemizde yer alan diğer makale konularında her detayı sizlere aktarmaya çalışıyoruz, ancak konular çok farklı ve derin olabilmektedir. Bu nedenle yaşadığınız durumu kısaca anlatan bir yazı ve taleplerinizi bize sitemizde bulunan whatsapp hattımız üzerinden iletilrseniz en kısa süre içerisinde müsait olan avukatlarımız size destek verebilmek için gerekli bilgileri aktaracaktır.