Uyuşturucu Bulundurma ve Satma Suçları ile ilgili bu içeriği Tokat ilinde bulunan ve uzun senelerdir Ceza Hukuku alanında faaliyetlerini sürdüren Gülsün Hukuk Bürosu’nun sitesinden inceleyebilir ve konu ile alakalı her türlü sorunuz için alanında uzman avukatlarımıza web sitemizde yer alan telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Uyuşturucu maddeyi kullanabilmek için satın almak yada bulundurmak durumu yasa kapsamında suç olarak kabul edilmektedir. İlgili suçun maddi unsurları ile alakalı olarak bulundurulması ve kabul edilmesi kapsamında yer alan madde üzerine, kişilerin bu maddeleri evlerinde, arabalarında bulundurması ile alakalı olarak suç, ceza tesisi bulunur. Manevi olarak unsur ise kişisel kullanım kastıdır. Şayet bu uyuşturucu maddelerin kullandırma ve satma amacı bulunuyor ise Türk Ceza Kanunu 188. maddesinde yer alan “ uyuşturucu yada uyarıcı madde imal ve ticareti ” suçları meydana gelecektir. İşte tam da bu anda sizlerin gerçek bilgi donanımına sahip, ceza hukuku alanında tecrübeli bir avukata ihtiyacınız olacaktır.

Gülsün Hukuk Bürosu olarak Ceza Hukuku alanında uzun senelerdir TOKAT sınırları içerisinde olan birçok davaya katılım sağladık. Başarılı sonuçlar alabilmek ve uzman avukatlar ile yola çıkmak için hemen incelediğiniz internet sitesinde yer alan whatsapp numarasından bilgi alabilirsiniz.

Uyuşturucu Bulundurma ve Satma Suçları
Uyuşturucu Bulundurma ve Satma Suçları

Uyuşturucu Bulundurma ve Satma Suçları kapsamında hazırlanan bu makalemizde bulunan yukarıdaki bilgiler kapsamında uyuşturucu maddenin bulundurulması ile alakalı suçun cezası 1 seneden 2 seneye kadar olarak belirlenmiştir. Lakin 2014 senesinde yürürlüğe girmiş olan kanun ile bu ceza miktarı 2 seneden 5 seneye kadar yükselmiştir. Uyuşturucu madde bulundurma suçu ile iligli soruşturma aşamasında Cumhuriyet Savcısı kamu davasında 5 sene erteleme kararı verebilir ve erteleme süresi içerisinde kişinin yasakları, yasaları ihlal etmesinin tekrar olması halinde tüm ceza hususları yeniden karşısına gelir. Bu tür durumlarda bulundurma suçunu işleyen kişiler için 1 sene denetimli serbestlik suçu uygulanmaktadır.

Uyuşturucu madde bulundurmadan suçlu olan kişi şayet bu denetimli serbestlik dönemindeki yükümlülüklerini yerine getirmiyorsa Cumhuriyet Savcısı tarafından kişi hakkında kamu davası açılacaktır.

Karşı karşıya olduğunuz her türlü ceza davası için avukatlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Gülsün Hukuk Bürosu Tokat ili ve çevre illerde görülecek tüm ceza davalarında sizlerin hizmetindedir. Avukatlarımız ile uyuşturucu madde bulundurma durumlarında sizi en iyi şekilde temsil ediyoruz.