Uyarıcı Madde ve Uyuşturucu Madde Suçları ile merak edilen tüm bilgiler ve bu konu hakkında detaylı bilgilendirmeyi sitemizden inceleyebilirsiniz. Benzer durumlarla karşı karşıya kaldığınızda özellikle TOKAT ili ve çevre illerde Gülsün Hukuk Bürosu’nun bu alanda başarılı avukatlarından profesyonel hukuki destek alabilirsiniz.

Türk Ceza Kanunu kapsamında Kamunun Sağlığına Karşı Suçlar bölümünde yer alan Uyuşturucu ve uyarıcı madde ile ilgili bölüm madde 188 ile 191’de düzenlenmiştir. Bu maddede düzenlenen suçların başlıklarını ele aldığımızda karşımıza aşağıdaki başlıklar çıkmaktadır.

* Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanılması suçu
* Kullanmak amacıyla uyuşturucu madde veya uyarıcı maddenin satın alınması, kabul edilmesi ve bulundurulması suçu
* Uyarıcı madde ve uyuşturucı madde kullanılmasını kolaylaştırma suçu
* Uyuşturucu madde ticareti sucu
* Uyuşturucu madde imali suçu
* Uyuşturucu ve uyarıcı maddde imal ve ticareti suçu

Uyarıcı Madde ve Uyuşturucu Madde Suçları
Uyarıcı Madde ve Uyuşturucu Madde Suçları

Uyarıcı maddelerin, uyuşturucu maddelerin imal edilmesi ve ticareti suçlarında tüzel kişinin faaliyete dahil olması, suçu işlemesi durumunda tüzel kişi hakkında güvenlik tedbirlerine hükmolunacaktır.

Uyuşturucu Madde Kullanılmasını Kolaylaştırma Suçu Nedir?

Uyarıcı maddenin, uyuşturucu maddenin kullanımını kolaylaştırmak amacıyla özel yerler, donanım ürünleri, malzemeler sağlayanlar, kullanan kişilerin yakalanmasını zorlaştıracak şekilde önlemler alanlar, kullanım için yöntemlerin bilgisini başkalarına aktaranlar 5 sene ile 10 sene arasında hapis cezası alacak ve ayrıca 1000 gün ile 10.000 gün arasında adli para cezası ile cezalandırılacaklardır. Uyarıcı maddelerin, uyuşturucu maddelerin alenen özendiren niteliklerde yayınların yapılması var ise bu kişiler hakkındada 5 sene hapis cezası ve 1000 & 10.000 gün arası adli para cezası verilecektir. Uyarıcı Madde ve Uyuşturucu Madde Suçları ile karşı karşıya kalanlar için profesyonel hukuki destek hizmetleri Gülsün Hukuk Bürosu tarafından verilmektedir.

İlgili maddede yer alan suçları işleyen kişi diş hekimi, eczacı, kimyager, veteriner, doktor, sağlık memuru, laborant, ebe , hemşire, diş teknisyeni, hasta bakıcı, sağlık hizmeti veren kişi yada ecza ticareti ile ilgilenen kişi veya kimyacılık sektöründe hizmet veren bir kişi olduğu durumda alacağı ceza %50 oranında artış gösterecektir.

Karşılaştığınız ve mağdur olduğunuzu düşündüğünüz tüm suçlar karşısında yetkili ve bilgili ceza avukatları tarafından temsil edilmeniz gerekir. Bu durumda Gülsün Hukuk Bürosu avukatları sizlere hizmet verebilmektedir.

Bilgi ve aklınızdaki soruların yanıtları için hiç çekinmeden whatsapp destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.