Uyuşturucu madde ile mi yakalandınız? Bu ilkkez mi başınıza geliyor. İlkkez Uyuşturucu İle Yakalanmak konu başlıklı bu içeriğimizdeki bilgileri incelemenizin ardından aklınıza takılan sorular için hukuki danışmanlık alabileceğiniz Profesyonel Avukatlık Bürosu ” Gülsün Hukuk ” sizlere bir telefon kadar yakın.

Dilerseniz internet sitemizde yer alan whatsapp destek hattı üzerinden, dilersenizde iletişim sayfamızdaki e-mail adreslerimizden avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

Uyuşturucu üzerinizdeyken, kullandığınız araçtayken yada bulunduğunuz ortamdayken kolluk kuvvetleri araması aracılığı ile yakalandıysanız ve bu ilkkez oluyorsa muhtemelen denetimli serbestlik ile çıkacaksınız. Denetimli serbestlik tedbirinin uygulanması ile beraber uyuşturucu için tedavi olmanız istenecek ve bu alandaki denetimli serbestlik süresi 2021 senesi sonu itibari ile 5 sene olarak bilinmektedir. Bu kararın alınmasında Cumhuriyet Savcısı dilerse kararı 3 ay ara ile en az 1 sene daha uzatma yetkisine sahiptir. Uyuşturucu ile yakalandığınızda mahkemeler sanıklar için belirtilmiş olan yükümlülüklere uyulmasınıda isteyecektir. Sizlere uygulanacak olan denetimli serbestlik dönemi boyunca yeniden uyuşturucu kullanmadığınız belirlenir ve tedavinizi doğru, zamanında olursanız bir cezai işlemle karşılaşmayacaksınız. Adli sicilinizde bu durumdan etkilenmeyecektir.

Şayet kişi erteleme süresi içerisindeyse kendisine uygulanacak olan yükümlülüklere ve tedavilere uygun bir şekilde davranması gerekecektir. Kullanması amacıyla uyuşturucu maddenin satın alınması durumunda, bulundurulması ve kullanılması durumunda cezai işlemler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gülsün Hukuk Bürosu olarak bu alanda uzman kadromuz ile sizlerden gelen talepleri değerlendirmekteyiz. Hemen bizi arayabilir ve böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda uzman avukatlardan destek alabilirsiniz.

İlkkez Uyuşturucu İle Yakalanmak
İlkkez Uyuşturucu İle Yakalanmak

Uyuşturucu ile Yakalanmanın Cezası Nedir?

Eroin, uyuşturucu hap, esrar gibi uyarıcı maddelerin, uyuşturucu maddelerin kullanılması amacı ile satın alınması durumunda Türk Ceza Kanunu Madde 191 ile detayları edinebilirsiniz.

Kişisel kullanımların aşılması değerlerinde ölçüler bazında uyuşturucu madde ile yakalanılması halinde bu maddenin ticaretinin yapılması suçunu ortaya çıkarmaktadır. Uyuşturucu madde olarak kabul gören maddelerin bulundurulması ve bu maddelerle kişinin yakalanılması halinde 2 sene ile 5 sene arasında hapis cezası alabilirsiniz.

Konu oldukça geniş kapsamlıdır. Sizler bu konular hakkında detaylı bilgi edinmek için hiç zaman kaybetmeden Gülsün Hukuk Bürosu ile irtibata geçebilirsiniz.