Tokat Merkez Boşanma Davası Avukatı hizmetleri kapsamında Gülsün Hukuk Bürosu şehrimizin hangi ilçesinde olursanız olun, sizlere uzman kadrosu ile “ boşanma davaları ” konuları hakkında en iyi hizmetleri sağlamaktadır.

Evlilik birliğinin sona erdirilmesi için açılacak olan boşanma davaları ile ilgili bazı bilgileri bu içeriğimizde Tokat Merkez ilçesinde bulunan siz değerli ziyaretçilerimize aktaracağız. Kanunda yer aldığı nedenler ile dava açılabilmektedir. Boşanma davalarında 2 çeşit bulunuz. 1.si anlaşmalı boşanma 2.si ise çekişmeli boşanma türüdür. Türler hakkında kısa bilgiler aktarmak gerekirse;

ANLAŞMALI BOŞANMA

Bu boşanma türünde tarafların ikiside boşanmaya karar vermiştir. Boşanmanın sonucunda olacak olan mal paylaşımı, velayet vb.. hiçbir konuda uyuşmazlık bulunmamaktadır. Uyuşmazlığın olmadığı bu hallerde anlaşmalı boşanma protokolü imzalanır ve kısa süre içerisinde dava sonuçlanır. Yalnız bu dava türünü seçecek olan çiftlerin bilmesi gereken en önemli husus ” Anlaşmalı Boşanma Davası açabilmek için çiftlerin en az bir sene evli kalmaları gerekir. ” olacaktır.

Anlaşmalı boşanma davalarında çiftler velayet ile ilgili, nafaka ile ilgili, mal paylaşımı ve benzeri hususlar ile ilgili anlaştıklarını içeren protokolü hazırlamalı ve imzalamalıdır. Sizlerde TOKAT Merkez ilçesinde anlaşmalı boşanma protokolü ve dava süreçlerinin takibi için bir avukat arıyorsanuz hemen Avukat Ertuğrul Safa Gülsün’ün görev yaptığı Gülsün Hukuk Bürosu’nu tercih edebilirsiniz.

Tokat Merkez Boşanma Davası Avukatı
Tokat Merkez Boşanma Davası Avukatı

ÇEKİŞMELİ BOŞANMA

Eşlerin birinin boşanmak istemesi ancak diğerinin istememesi durumunda, eşlerin ikisininde boşanmak istemesi ancak kusur kabulünün olmadığı, boşanma sonuçlarında anlaşılamadığı tüm hususlarda ” çekişmeli boşanma davası ” türü tercih edilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarına göre çekişmeli boşanma davası çok daha uzun sürebilmektedir. Çekişmeli boşanma davaları için iyi bir avukat ile yola çıkmanız veya yola devam etmeniz davanızın seyri için oldukça önemlidir. Çekişmeli boşanma davası türünde boşanmanın nedeni için kanıt gerekebilir. Boşanma davalarında sunulan deliller ve kanıtlar ile hakimlerin değerlendirmesi ve karara varması gerekir. Çekişmeli boşanma davası açabilmek için aranan sebeplerden bazıları şu şekildedir;

* Hayata kast sebebiyle boşanma
* Pek kötü davranış sebebi ile boşanma
* Onur kırıcı davranış nedeniyle boşanma
* Zina sebebiyle boşanma
* Terk nedeniyle boşanma
* Suç işlenmesi ve haysiyetsiz hayat sürmesi ile ilgili boşanma
* Evlilik birliğinin temelinden sarsılması durumu ile ilgili boşanma
* Akıl hastalığı nedeniyle boşanma

Sizlerde TOKAT MERKEZ bölgesinde aradığınzı boşanma avukatları için hemen iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.