Almus Uzman Boşanma Avukatı mı arıyorsunuz? Tokat ilinin Almus ilçesinde aradığınız hukuk bürosu burada. Gülsün Hukuk Bürosu olarak Tokat ilinin hemen her ilçesinde aranan ” boşanma davası ” alanında uzman avukatlarımız ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sizlerde Tokat şehri ve çevre şehirlerde boşanma davalarına bakacak iyi, başarılı ve tecrübeli avukat arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Boşanma dava türlerinin tamamında başarı oranı yüksek olan avukatlarımız ile hizmetlerimizi sizlere sunuyoruz. Hukuk büromuzda hem çekişmeli boşanma davalarına, hemde anlaşmalı boşanma davalarına bakmaktayız. Sitemizde bu dava türleri ile ilgili birçok bilgi ve makale yayınladık, bu makaleleri okumanızın ardından merak ettiğiniz soru ve diğer detaylar için avukatlarımıza whatsapp butonu aracılığı ile anında ulaşabilirsiniz.

ALMUS ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI

TMK’da 161. ve diğer maddelerde anlaşmalı boşanma davası detaylarına yer verilmiştir. Anlaşmalı boşanma davası türünde eşlerin boşanmak istedikleri konusunda hemfikir oldukları ve evliliğin sona erdirilmesi gerektiğine karar verdikleri durumlarda geçerlidir. Yapılan anlaşma sonucu evliliğin temelinden sarsıldığı bu boşanma türünde kabul edilmektedir. Çiftlerin anlaşmalı olarak boşanabilmesi için en az 1 sene evli kalmış olmaları gerekir. Bu boşanma türünde eşlerin beraber mahkemeye başvurması gerekir. Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamak ve hızlı bir şekilde boşanabilmek için Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarını arayabilir ve hukuk büromuzdan destek alabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması sırasında yer alması gereken özellikler şu şekildedir; eşlerin isimleri, tc kim lik numaraları, adresleri, hür iradeleri ile boşanmak istediklerine dair bilgi, müşterek olan konutun, eşyaların, sahip olunan mallar ile ilgili durumlar, nafaka miktarındaki anlaşılan tutar, maddi ve manevi anlamdaki tazminat talepleri, mal rejimlerinin tasfiyesi durumu, ziynet alacakları, müşterek çocuğun velayeti durumu, çocuğun anne veya babası ile ilişkisi durumları, iştirak nafakası hususu, mahkemenin masrafları ile ilgili detaylar vb.. bilgiler yer almaktadır. Bu protokolün doğru bir şekilde hazırlanabilmesi için Gülsün Hukuk Bürosu’nun tecrübeli boşanma avukatı Av. Ertuğrul Safa Gülsün’den destek alabilirsiniz.

Almus Uzman Boşanma Avukatı
Almus Uzman Boşanma Avukatı

Almus Uzman Boşanma Avukatı arayışlarınızda uzmanlarımız ile yanınızdayız.

ALMUS ÇEKİŞMELİ BOŞANMA AVUKATI

Boşanma davasındaki tarafların velayet ile ilgili hususlarda, tazminat hususlarında, nafaka hususlarında bir anlaşmaya varamaması ile birlikte başvurabileceği boşanma türü olarak bilinir. Bu boşanma davası türünde ayrıca taraflardan biri boşanmak istiyorsa ve diğeri boşanmak istemiyorsa, çocuk velayeti hususları, tazminatlar, nafaka durumu gibi konular çekişmeli bir şekilde mahkemede sürdürülmektedir. Çekişmeli boşanma davası anlaşmalı boşanma davasına göre çok daha uzun sürebilmektedir.

Almus ve diğer TOKAT ilçelerinde çekişmeli boşanma davası açmak için hukuk büromuzdan hizmet alabilirsiniz. Boşanmak isteyen taraf avukatlık ofisimize başvurarak ilgili mahkemeye verilecek dilekçenin hazırlanması ve delillerin sunulması ile işlemler başlayacaktır. Hak kayıpları yaşamamak için profesyonel avukatları tercih etmenizi öneririz.