Tokat Aile İçi Şiddet Davaları ile ilgili aradığınız avukatlar burada. Gülsün Hukuk Bürosu ” boşanma davaları ” konusunda uzman kadrosu ile ihtiyacınız olduğu anda kadına karşı şiddet davaları ve aile içi şiddet davalarında sizlerin yanında. Konu ile ilgili merak ettiğiniz bilgiler ve aklınıza takılan tüm sorular için hemen web sitemizde yer alan whatsapp destek hattı üzerinden bize ulaşabilir ve avukatlarımızdan anında destek alabilirsiniz.

Son dönemlerde bu hususta açılan dava sayılarına baktığımızda oldukça fazla şiddet durumu ve şiddet ile alakalı boşanma davalarında artış gözlemlenmektedir. Özellikle evli olan çiftler arasında yaşanan bazı problemler nedeni ile istenmeyecek şekilde şiddet durumları beraberinde gelebilmektedir. Kadına karşı şiddete karşı son çıkan yasalar ile beraber bu durumların önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Tokat Aile İçi Şiddet Davaları
Tokat Aile İçi Şiddet Davaları

Tokat Aile İçi Şiddet Davaları

Tokat şehrinde yaşanan aile içi şiddet durumlarında Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarından profesyonel destek alabilirsiniz. Tokat Barosu’na kayıtlı olan avukatlarımız ile bulunduğumuz şehir ve çevre şehirlerde hizmetlerimizi sürdürebilmekteyiz.

Aile içi şiddet durumlarında, kadınlara yönelik şiddet durumlarında işlenen suçun durumuna bakılarak ilgili dava Asliye Ceza veya Ağır Ceza Mahkemelerinde görülmektedir. Yaşanan durum karşısında fiile göre en alt ve en üst ceza miktarı değişebilmektedir. Tokat boşanma avukatlarımız bu konu ile birlikte açılması istenen boşanma davalarında da yanınızdadır. Aile içi şiddet davalarında mağdur olan eşlerin şikayeti ile yada mağdur olan eş şikayet etmese dahi yeterli belge, delil ile beraber kamu davası açılabilmektedir. Şikayet üzerine mağdur olan eşin hastaneye sevk işlemleri yapılır ve darp raporu alınır. Bu rapor üzerinden yaşanan şiddetin boyutu, yaşanan şiddetin sağlık sorunu yaratıp yaratmadığı veya devamlı olup olmadığı ortaya çıkar. Şiddet nedeni ile mağdur durumda olan eşin yaşadığı travmalarda ayrıca mahkemeler tarafından değerlendirilir ve gerekli kararlar verilir.

Bu gibi durumlarda profesyonel destek alınması çok önemlidir. Avukatlarımız aile içi şiddet durumlarında tecrübeli ve yasalara hakimdir. Yapılması gerekenleri, hangi adımların hangi aşamalarda atılması gerektiğini iyi bilen avukatlar ile sizlere TOKAT şehri ve komşu şehirlerde hizmet verebilmekteyiz.

Husus ile ilgili aklınıza takılan her türlü sorunun yanıtını alabilmek için Gülsün Hukuk Bürosu web sayfasında yer alan whatsapp destek hattından bize ulaşın.