Kadına Karşı Şiddet Davası Avukatı olarak Tokat ilinde ve çevre illerde Gülsün Hukuk Bürosu’nun uzman avukatları hizmetinizdedir. Şiddetin her türlüsünün karşısında olan ve şiddete karşı açılan davalarda başarılı sonuçlar elde eden hukuk büromuzun avukatları ile sizlere bu içeriği hazırladık, içeriği okumanızın ardından aklınıza takılan sorular, sorunlar ve talepler için web sitemizde yer alan whatsapp destek hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Son dönemlerin en büyük sorunları arasında olan kadına ve aileye yönelik şiddet ile ilgili hem ulusal anlamda hemde uluslararası anlamda engelleyici ve koruyucu yeni birçok tedbir alınmaktadır. Yalnızca kadın oldukları için uygulanan ve cinsiyet eşitliğinin sağlanmamasından kaynaklanan kadın bireylerin insan haklarını ihlal eden bu eylem karşısında evli bireyler veya bekar kadınlar için heran destekçi olmaktayız. Kadına karşı şiddet davalarında avukatlarımız ile bulunduğumuz şehir ve farklı şehirlerde hizmetinizdeyiz.

Avrupa kadın şartlarına baktığımızda kadınlara eğitim, sosyal bakım, çocuk bakımı, bakmakla yükümlü oldukları bireylerin bakım hizmetleri, emniyet hizmeti, güvenlik hizmeti, barınma hizmeti, konut edinilmesi, siyasi ve medeni alanda daha fazla eşitlik sağlanması ve eşitliğin geliştirilmesi için bir çok ortak çalışmayı ülkemizde de sürdürmektedir. Kadına yönelik şiddetin ve aile içi şiddetin önlenmesi için Türkiye tüm sözleşmeye öncülük etmektedir.

Şiddet Mağdurlarının Korunması

Şiddete uğrayan ve şiddete uğrayabilme tehlikesi bulunan tüm kadınların, çocukların tek taraflı olarak ısrarlı takibim mağduru olan kişilerin korunması ve şiddetin önlenebilmesi amacı ile ülkemizde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair bir kanun bulunmaktadır. Ülkemizdeki şiddet mağdurlarını koruyabilmek ve şiddetin oluşmadan önce önlenmesini sağlayabilmek için bu kanunda tüm detaylar geniş kapsamlı tedbirler ile düzenlenmiştir. Bu tedbirleri alabilme yetkisi Aile Mahkemesi Hakimidir. Ayrıca bu durumlar için kolluk kuvvetleri ile mülki amirlerde ilgili tedbirlerin alınması için etkili bir koruma sağlanması için adımlar atabilmektedir. Sizlerde uzaklaştırma alma talepleri ve daha fazlası için hemen Gülsün Hukuk Bürosu’ndan destek alabilirsiniz.

Kadına Karşı Şiddet Davası Avukatı
Kadına Karşı Şiddet Davası Avukatı

Kadına Karşı Şiddet Davası Avukatı

Avukatlarımız kadına karşı olan her türlü şiddet karşısında kadınların yanındadır. Kadınların evlilik süreçleri içerisinde yaşadıkları ” aile içi şiddet ” durumlarında ise ” boşanma davası ” açmak ve diğer davaların açılması için Gülsün Hukuk Bürosu avukatları sizlere bir telefon kadar yakın.

Kadına karşı yaşanan şiddet olaylarının biran önce son bulmasını ümit ediyoruz ve bu konular ile araştırma yapan tüm kadınlarımıza destek olmak için burada olduğumuzu bildirmek istiyoruz.