Meslek Hastalığına İlişkin Tazminat Hakları ile alakalı bilgilerin yer aldığı bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için firmamızın web sitesinde yer alan whatsapp destek hattı aracılığıyla uzman avukatlarımıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

Verilen işin, yapılan işin işçi üzerinde kalıcı bir sağlık problemine sebep olması durumunda işçi, işvereninden meslek hastalığı ile alakalı tazminat talep edebilmektedir. Uygun çalışma koşullarının sağlanmış olması ve tüm önleyici tedbirlerin alınmış olması işverenin yükümlüğündedir.

İş sağlığı ve bununla alakalı önlemlerin alınması malesef ülkemizde dikkate pek alınmamaktadır. Bu husus neticesinde de bir çok işçi sorun yaşayabilmekte, meslek hastalığına yakalanamaktadır. İŞ kazaları veya mesleki hastalıklar olarak tanımlanan tüm rahatsızlıkların meydana gelmesi ile alakalı her işverenin bilinçlenmesi ve gerekli adımları atması önemlidir. Meslek hastalığı ile alakalı tazminat davalarının açılması için aranan koşullar hakkında bilgi almak isteyenlerin web sitesinde yer alan Avukat irtibat numaralarından bilgi alması mümkündür.

Tokat ili ve çevresinde iş ve işçi avukatlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Meslek Hastalığına İlişkin Tazminat Hakları
Meslek Hastalığına İlişkin Tazminat Hakları

Meslek hastalığını yaşayan kişilerin hemen tespit yapılması gerekir. Tespit edilmesi halinde gördüğü zararın karşılanması için SGK üzerinden ve işveren üzerinden alacak maddi ve manevi dava tazminatı olabilir. Bu tazminatları alabilecek uzman işçi avukatlarımız ilimizde hizmettedir. Meslek Hastalığına İlişkin Tazminat Hakları ile alakalı merak ettiğiniz diğer tüm hususlar için uzman avukatlarımıza anında ulaşabilir ve anında avukatlardan bilgi alabilirsiniz.

Meslek Hastalığı Tazminat

İşverenlerin iş yerlerindeki iş güvenlipinin sağlanması için her türlü önlemi almak ile yükümlüdür. Çalışanların sorumlulukları da bu kapsamdadır. İşverenin personeli için her türlü önlemi alması gerekir. Meslek hastalığına bağlı olarak ortaya çıkacak tüm sorunlar için ilgili yasalar vardır. Gülsün Hukuk Bürosu’nun alanında uzman avukatları bu alanda etkili sonuçlar almanız için sizlere yardımcı olacaktır.

Konu ile alakalı merak ettiğiniz tüm hususlar ve diğer detaylar için hemen web sitemizde yer alan telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Avukatlarımız başta Tokat ili olmak üzere Tüm Türkiye’de sizlerden gelen talepler doğrultusunda hizmetlerini sağlayabilmektedir.