Eşe Kötü Muamele Sebebiyle Boşanma Davası taleplerinde Tokat ilinde en iyi avukatlardan hizmet alabilmeniz mümkün. Bölgenin önde gelen avukatlarının hizmette bulunduğu Gülsün Hukuk Bürosu sizlere bir telefon kadar yakın.

721 Sayılı Türk Medeni Kanunu detaylarına baktığımızda 162. maddede yer aldığı üzere eşinin hayatına kast veyahut onur kırıcı muamele nedeni ile birlikte düzenlenen bir çok detay var. Eşe kötü muamele nedeniyle boşanma davaları konuları özel ve mutlak bir boşanma sebepleri arasında yer alıyor. Genel olarak pek kötü davranış başlığı ile karşımıza çıkan bir durumdur. Zulüm, işkence, ağır eziyetler, aç bırakma, dövme, silah ile tehtid edilmesi gibi durumlar kabul edimektedir. Boşanma sebepleri arasında yer alan bu konuların tamamı TCK’da suç teşkil etmektedir. Tokat ili boşanma davası avukatları için alanında uzman kadromuz ile sizlerin yanındayız. Eşe pek kötü davranış olması halinde açılacak olan boşanma davalarında tecrübeli avukatları tercih etmelisiniz.

Pek Kötü Davranış Sebebiyle Boşanma

Eşe Kötü Muamele Sebebiyle Boşanma Davası için sizi temsil edecek avukatları iyi seçmelisiniz. İşine hakim ve bilgi sahibi olan avukatlar hem hakkınızı arama konusunda hemde hakkınız olanı talep etme konusunda doğru adımlar atacaktır.

Pek kötü davranışı açmak gerekirse, eşinin vücut bütünlüğüne karşı saldırı yapılması, zulüm edilmesi, işkence yapılması, ağır eziyetler yapılması, acımasızca dövme hali, aşırı derecede cinsel ilişkide bulunmak hali, anormal bir şekilde cinsel ilişkiye zorlanılması, eşin sağlığına karşı saldırı yapılması, eşin aç bırakılması, eşe hastalık aşılanması, eşi mahsen gibi alanlara kapatmak, soğuk taşların üzerinde eşinin çıplak bırakılması, hapis edilmesi gibi davranışların tamamını ve benzeri davranışları kapsamaktadır. Eşe karşı yapılan saldırılan işkence, zulüm boyutlarına erişmesi hallerinde hakimler ortak hayatın çekilemez olduğunu düşünür ve araştırma istemeden direk boşanma kararını verebilmektedir. Davalı olan eş tarafının bu durumlar karşısında kusurlu olduğunun görülmesi boşanma kararının alınması için yeterli olacaktır.

Tokat ili boşanma avukatları arasında yer alan Gülsün Hukuk Bürosu’nda tamamen müvekkil avukat ilişkileri dahilinde özel hayatın gizliliği kapsamında tüm hizmetler verilecektir. Çekinmeden avukatlarımız ile görüşme yapabilir ve temsil yetkisini avukatlarımıza verebilirsiniz. Gerek hukuk büromuzun bulunduğu Tokat ilinde, gerekse çevre illerde yer alacak olan davalar için bizden destek alabilirsiniz.

Eşe kötü davranışta bulunmak, evliliğin çekilmez bir hale geldiğini gösteren nedenler arasında bulunanların yer aldığı bir yaşantı içerisinde olan tüm ziyaretçilerimiz anında bizi arayarak destek alabilirler. Ağır derecelerde onur kırıcı davranışların gerçekleşmesi halinde kısa süre içerisinde boşanma davalarınız sonuçlanabilecektir.

Eşe Kötü Muamele Nedeniyle Açılacak Olan Boşanma Davaları

Eşe kötü davranışlarda bulunan davalı olan eşin iradi olması gerekir. İradi kavramını açıklamak gerekirse, akıl hastası, ayırt etme gücünden yoksun olması gibi eşin pek fena muamelesi halleridir. Davalı olan eşin boşanma sebebini öğrenmesinin ardından 6 ay, yapılan eylemin üzerinden 5 sene geçmesinde dava hakkı düşecektir. Hakim aracılığı ile kendiliğinden kontrol edilen bu süreler kapsamındaysanız, sürelerin geçildiği anlaşıldığında dava reddedilecektir. Bu hallerde iyi bir boşanma davası avukatı tercih etmelisiniz.

Eşe Kötü Muamele Nedeniyle Boşanma
Eşe Kötü Muamele Nedeniyle Boşanma

Yukarıda yer alan konulara ilişkin eğer bi affetme durumu var ise, affeden tarafın dava hakkı olmayacaktır. Davanın açılmasından sonra af iradesi yer alıyorsa, dava reddedilecektir. Affın sözlü, açık, yazılı veya örtülü bir şekilde olması gerekir. Bu tarz muameleler nedeni ile ceza kovuşturması aşamasında şikayetten vazgeçilirse boşanma davası açma hakkınız ortadan kalkmayacaktır. Bu türdeki boşanma davalarında hakim tarafından boşanma nyerine ayrılık kararı da verilebilir. Boşanma kararı alındığı durumlarda davacı olan eş, çocuklar için nafaka, maddi tazminat, manevi tazminat alabilir.

Aklınıza takılan sorular, sorunlar ve diğer bilgiler için çekinmeden Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarını arayabilirsiniz. Tokat ilinin önde gelen boşanma avukatları ile hizmetlerimizi vermekteyiz.