Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Tokat ilinde yapılan aramalarda ilk sıralarda yer alan Gülsün Hukuk Bürosu’nun uzman avukatları ile sağlanan bir hizmettir. Boşanma davalarında uzman ve tecrübeli bir avukat kadrosu ile hizmetlerimizi bulunduğumuz il ve çevre illerde başarılı bir şekilde sunmaktayız.

Anlaşmalı Boşanma Davası veya Çekişmeli Boşanma Davası için hukuk büromuzun web sitesinde bulunan numaraları arayabilirsiniz. Tokat Boşanma Avukatları arasında yer alan büromuz deneyimli ve tecrübeli bir kadro ile hizmet vermektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nedir?

Boşanma davasının türleri arasında olan ” Anlaşmalı Boşanma Davası ” çiftlerin en hızlı ve en kısa süre içerisinde boşanabileceği dava türüdür. Bu dava türünü tercih ederek aile birliğinizi kısa süre içerisinde bitirebilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davasının taraflar için bazı şartları vardır. Boşanmak için verecekleri kararlar ortak olmalıdır. Dava detaylarına bakmak gerekirse boşanmanın haricinde diğer hususlarda da anlaşma sağlanmalıdır. Örneğin, nafaka, varsa çocuğun velayeti, manevi ve maddi tazminatlar, eşya paylaşımı kararları gibi durumlarda da hazırlanacak olan anlaşma protokolü ile anlaşmalı boşanma davası dilekçesi Gülsün Hukuk Bürosu tarafından hazırlanarak mahkemeye başvuru yapılmaktadır.

Tokat ilinin en iyi anlaşmalı boşanma avukatları hukuk büromuzda sizlerden gelecek talepleri beklemektedir. Tek celsede boşanmak için Gülsün Hukuk Bürosu’nu tercih edebilirsiniz.

Evlilik taraflarının ortak kararı sonucunda evliliğini bitirmek istemesi anlamına gelen bir dava türüdür aslında anlaşmalı boşanma. Bu davada her iki tarafta boşanmak istemektedir. Boşanmadan doğacak olan maddi konularda, manevi konularda tüm yasal sonuçları etkileyecek hususlarda anlaşma sağlanmış olmalıdır.

Tokat Adliyesi ve diğer illerde yer alan adliyelerde ve mahkemelerde görülecek olan boşanma davaları için çekinmeden bizleri arayarak destek alabilirsiniz. Boşanma davalarında çekişmeli boşanma veya anlaşmalı boşanma türlerinin tamamında uzman ve tecrübeli bir kadro ile hizmet veriyoruz. Konumuz olan anlaşmalı boşanma ile ilgili 4721 sayılı TMK’da hükmedilen ” anlaşmalı boşanmanın şartları ” yerine getirildiğinde davanızı mahkemelere vereceğiniz dilekçeler ile açabilirsiniz. Gerekli koşullara sahip olamayan ve gerekli koşulları sağlayamayan çiftler malesef anlaşmalı boşanma davası açamamakta onun yerine çekişmeli boşanma davası yoluna başvurabilmektedir. Bu konuda danışmak istedikleriniz için hemen web sitemizde yer alan numaralarımız arayabilir ve uzman avukatlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanabilmenin Şartları

Anlaşmalı boşanma davası açabilmenin ve anlaşmalı olarak mahkemelerce boşanabilmenizin bazı şartları vardır. Bu şartlara göz atacak olursak;

* Anlaşmalı olarak evliliklerini bitirmek isteyen çiftlerin en az 1 sene evli kalması gerekmektedir. Bir seneden daha az olan evliliklerin anlaşmalı olarak boşanma davası açabilmesi mümkün değildir.

* Anlaşmalı olarak boşanabilmek için manevi ve maddi tüm süreçler adına uzlaşma olması gerekir. Hazırlanacak olan anlaşmalı boşanma protokolü ile uzlaşımın bildirilmesi gerekir. Boşanma protokolü bu dava türlerinin deyimi yerindeyse omurgası olacaktır. Önemli bir durumdur. Bu nedenle boşanma davası protokolleri için avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.

* Bu dava türünde iki tarafında davada bulunması mecburdur. Anlaşmalı boşanma davalarında hakim iki tarafıda bizzat dinlemekte ve protokolde yer alan şartlar konusunda tarafların anlaşıp anlaşmadığını iki taraftan da duymak istemektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında yapılan bu protokoldeki şartlara tarafların onaylayıp onaylamadıklarını teyit etmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Tokat
Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Tokat

Kısa süre içerisinde çiftlerin boşanabilmesini sağlayan bu dava türü için Gülsün Hukuk Bürosu’nu tercih edebilirsiniz. Davanın açılabilmesi adına yazılacak olan boşanma dilekçesi ve anlaşmalı boşanma protokolü hukuk büromuzun uzman avukatları ile başarılı bir şekilde hazırlanmakta ve dava dilekçeleri görevli mahkemelere ulaştırılmaktadır. Boşanma davaların tüm türleri için davanın açılacağı mahkemeler Aile Mahkemeleridir. Aile mahkemesi bulunmayan il ve ilçelerde boşanma davaları Asliye Hukuk Mahkemeleri’nde açılmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi

Anlaşmalı boşanma dilekçesi hazırlayabilmek için doğru ilerlemek gerekir. Kısa süre içerisinde evlilik birlikteliğinizi bitirebilmek için hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilir ve uzman avukatlarımızdan dilekçe hizmeti alabilirsiniz.

Dilekçe ve protokolün hazırlanması ile ilgili detaylı anlatım ve bilgilendirmelerimizi kısa süre içerisinde Gülsün Hukuk Bürosu web sitesinde yer alan makaleler bölümünde sizlerle paylaşmış olacağız.