Çekişmeli Boşanma Davası Avukatı Tokat ilinde yer alan hukuk büromuz tarafından sizlere sağlanabilen bir hizmettir. Gülsün Hukuk Bürosu olarak bulunduğumuz il ve çevre illerde görülecek olan boşanma davalarınızın tamamında bilgi sahibi ve tecrübeli avukat kadrosu ile hizmet verebiliyoruz. Sizlerde boşanma davaları ile alakalı aklınıza gelen her türlü soru ve sorun için çekinmeden avukatlarımıza danışabilirsiniz.

Web sitemizde yayınlanan bir önceki yazımızda ” Anlaşmalı Boşanma Davaları ” ile ilgili bazı bilgilerden sizlere bahsettik. Bugünkü yazımızda ise ” Çekişmeli Boşanma Davaları ” ile alakalı detaylı bilgileri sizlere aktarmayı düşündük.

Tokat ilinde bulunan Gülsün Hukuk Bürosu olarak hukuki danışmanlık hizmetleri ve avukatlık faaliyetlerimizde çekişmeli boşanma avukatlarımız ile sizlerin hizmetindeyiz. Çekişmeli boşanma dava konusuna ilişkin deneyimli kadromuz ile müvekkillerimize en etkili sonucu sağlamak adına Tokat ili ve çevre illerde hizmet verebiliyoruz. Çekişmeli boşanma davalarında avukatlarımızın senelerdir edinmiş oldukları deneyimler ile etkili sonuç alabiliyoruz. Evliliklerin yasal olarak sona erebilmesi için boşanma davasının açılması gerekir. Boşanma davalarında uzman avukatları tercih ederek işlemlerin daha hızlı, daha kolay ve planlı ilerlemesi sağlanmalıdır. Anlaşmalı boşanmaya nazaran biraz daha uzun süreçli olan çekişmeli boşanma davalarında bazı ince detayları bilmek yaşamınızı sonrasında ikame ederken daha rahat olabilmenizi sağlayacaktır.

Çekişmeli Boşanma Nedir?

Boşanma davalarında eşler uzlaşamadıklarında çekişmeli boşanma davaları açılır. Kısaca bilgi vermek gerekirse, eşlerden birinin boşanmak istememesi halinde veya iki tarafında boşanmak istemesi ancak hukuki açıdan ortak kararlar alamaması durumlarında bu dava türü meydana gelir. Misal, boşanmak isteyen 2 taraf var ancak nafaka / tazminat durumlarında anlaşma sağlayamadılar, işte bu durumda çekişmeli boşanma davası açılarak süreç ilerleyecektir. Aynı çekilde çocuğun velayeti ile alakalı anlaşmazlık hallerinde de çekişmeli boşanma davası türüne gidilmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davasını Nasıl Açabilirim?

Çekişmeli boşanma davaları bulunduğunuz ilde yer alan Aile Mahkemeleri‘nde açılır. Evlilik sırasında yaşanan sorunların yer aldığı mümkünse uzman avukatlar tarafından hazırlanan boşanma dilekçesi ile beraber, delillerin de yer aldığı, taleplerin bulunduğu bildirimleriniz ile başvuru yapılabilmektedir. Çekişmeli Boşanma Davası Avukatı Tokat ili ve çevresine Gülsün Hukuk Bürosu avukatları tarafından en doğru şekilde açılabilmektedir.

Anlaşmalı boşanma davalarına nazaran çok daha uzun sürede geçecek olan bu davalar için doğru ve prosedürlere uygun dilekçelerin hazırlanması sürecin daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Boşanma nedenini bilmeli, kusurlu tarafın tesptine yardımcı olmalı, tanıkların dinlenmesi, delillerin toplanması gibi bir çok sebep araştırması olacağından dolayı bu boşanma süreci biraz daha uzun sürebilir. Hızlı bir boşanma süreci ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız hemen avukatlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Boşanma davalarında tanıkların dinlenmesi de önemlidir. Boşanma davaları sırasında tanıklarınız hazır olmalı ve delillerinizin hızlı bir şekilde toplanması için uzman avukatlardan destek almalısınız. Avukatlarımız hangi delillere ihtiyacınız olacağı konusunda sizi bilgilendirecektir.

Çekişmeli Boşanma Davası Avukatları
Çekişmeli Boşanma Davası Avukatları

Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi Hazırlamak

Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi Hazırlamak için bizim önerimiz imkanınız varsa profesyonel bir destek almanızdır. Çünkü doğru, prosedürlere uygun olarak hazırlanan bir dava dilekçesi davanın seyrini hızlandırabilir ve duruşma süresini çok daha kısa bir şekle büründürebilir. Bu nedenle her boşanma konusuna, sürec

ine uygun dava dilekçesi Gülsün Hukuk Bürosu tarafından sizlere uygun bir şekilde hazırlanabilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında dilekçe hazırlamak gerektiğinde evlilik birlikteliğinin sona ermesini düşündüğünüz anda sizi bu hale getiren davranışları ve durumları da bilmeli ve dilekçelerinizde bunlara da yer vermelisiniz. Her evliliğe özel olarak dilekçe hazırlanması önemlidir, internette hazır şablon olarak indirilen bir dilekçe davanızın ağır ilerlemesine neden olabilir. Kalıplaşmış dilekçelere nazaran size özel bir dilekçe hazırlanması gerekir.

Tek taraflı boşanma davası talepleri için bize ulaşabilir ve bizden bilgi alabilirsiniz.

Sonraki dönemlerde sizler için hazırlayacağımız Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır? Çekişmeli Boşanma Davası Ne Kadar Sürer? Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır? Çekişmeli Boşanma Davalarında İspat Nasıl Yapılır? Çekişmeli Boşanma Davalarında Velayet Nasıl Alınır? Çekişmeli Boşanma Davalarında Nafaka Nasıl Alınır? Çekişmeli Boşanma Davalarında Tazminat Nasıl Alınır? Çekişmeli Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Nasıl Yapılır? sorularının yanıtlarına da web sitemizde yer vereceğiz.

Sizlerde TOKAT ili ve çevresinde Çekişmeli Boşanma Davası için hemen avukatlarımız ile görüşme yapabilir ve avukatlarımızdan bilgi alabilirsiniz.