Analık Davası Açabilecek Kişiler ile ilgili detayları aktardığımız bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve bu tür davaları açabilmek için profesyonel destek almak istediğinizde incelediğiniz web sitemizde yer alan whatsapp numaralarından avukatlarımızdan destek alabilirsiniz. Gülsün Hukuk Bürosu TOKAT ili ve çevre illerde bu tür davalar konusunda uzman bir kadro ile hizmetlerini sunabilmektedir.

Konuya ilk girişi dava tanıtımı ile yapalım. 4721 sayılı TMK’da yer alan bilgilere göre kişinin gerçek annesini nüfusa kayıt ettirmesi için açabileceği davaya ANALIK DAVASI denilmektedir. Nüfus kaydının anne kısmının düzenlenmesi için açacağınız davadır. Ailenizin kütüklerinde her bilgi yer alır. Bu bölümde yer alan ve günlük hayatta da en çok sorulan, karşımıza çıkan bölüm ANNE ADI kısmıdır.

Analık davası açmak isteyen biri iddianın doğru olduğunu bildiği andan itibaren mahkemeye vereceği dilekçe ile dava yoluna gidebilmektedir. Davalarda tarafların ellerinde bulunan ispatlar ve iddialar incelenecektir. Bununla ilgili olarak mahkemenin dikkat edeceği bir çok husus olabilir ancak en önemli husus DNA testi sonuçları olacaktır. Nüfus kayıtları, tanıklar ve diğer delillerde mutlaka önemlidir ancak DNA kaydı herşeyin en net ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

DNA kaydı yaptırarak annenizin gerçek adını öğrenebilirsiniz. Bu konu ile alakalı TOKAT ilinde bulunan veya çevre illerde yer alan tüm ziyaretçiler Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarından  profesyonel destek alabilmektedir.

Analık Davası Açabilecek Kişiler
Analık Davası Açabilecek Kişiler

KİMLER ANALIK DAVASI AÇABİLİR?

Analık Davası Açabilecek Kişiler çocuk, genetik anne ve anne olduğunu iddia eden kişiler olabilir. Anne adının yanlış olduğunu düşünen çocuk yada kişi tarafından açılma durumu daha sık rastlanmaktadır. Açılan bu dava türü kaydın düzenlenmesi içindir. Bu kayıtlardaki düzenlemeler ile ilgili kişiler hukuki menfaatleri kapsamında Nüfus Müdürlüklerine dava açabilmektedir.İlgili davanın açanları tarafından herhangi bir süreye bağlı olmaksızın yapılabileceğini bilmenizi isteriz. Yani dilediğiniz zaman bu davayı avukatlarımız ile hazırlayacağınız dilekçeler ile hazırlayabilirsiniz.

Gülsün Hukuk Bürosu kurulduğu günden itibaren bir çok alanda başarılı davalara imza atmıştır. Avukatlarımız nüfus kayıtlarının düzenlenmesi davalarında ve diğer tüm hizmet alanlarında başarılı bir şekilde sonuç odaklı ilerlemektedir. İşinizi şansa bırakmamak için bu tür davalarda profesyonel eller ile yola çıkmanız gerekir. Davalarınızın lehinize sonuçlanması için Gülsün Hukuk Bürosu’ndan destek alın.