Analığın Tespiti Davası Tokat ilinde uzman avukatlarımız aracılığı ile açılmaktadır. Tokat ili ve çevresindeki boşanma davalarınız için alanında uzman avukatlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Analık Davası Nedir?

Analık davası, bir neden ile çocuk kendisini doğurmuş olan annenin nüfus kütüğünde yer almıyor ve başka bir kadının nüfus kütüğünde yer alıyorsa açılmaktadır. Yanlış olan bu kaydın düzenlenmesi ve düzeltilmesi gerekir bu nedenle analığın tespiti için çocuğun analık davası açması, biyolojik annesinin tespit edilmesi ve yanlış olan kaydın düzeltilmesi gerekmektedir.

Analığın Tespiti Nasıl Olacak?

Anne ile çocuğun arasındaki soybağı kurulması adına bu durumda çocuğun soybağının kurulacağı kadın tarafından doğrulu tespit için yeterli olacaktır. Doğum durumu kişinin soybağının kurulmasını sağlamaktadır lakin bazı durumlarda anneliğin tespiti için kişi nüfusa kayıtlı olan bilgilerinde yanlışlık olması veya farklı bir neden olması nedeni ile sorunlar olabilmektedir. Yanlışlıkla veya başka bir neden ile oluşan bu karmaşıklıkta analığın tespitinin yapılabilmesi için ANALIK DAVASI açmak gerekmektedir.

Yeni doğan çocuğun hastanede kasti olarak yada bilinmeden farklı çocuklar ile karıştırılabilme durumları olabilmektedir.Yeni doğan bebeklerin kaçırılma durumu veya farklı bir kişinin nüfusuna kayıt edilmesi durumuda sık rastladığımız konular arasındadır. Bu gibi durumlarda çocuğun biyolojik annesi, nüfus kaydı için tutarsızlık oluşumuna neden oluyor. Kayıtlardaki bu tutarsızlıkların düzenlenmesi içinde analık davası açılması gerekmektedir.

Çocuk için biyolojik annenin dışında bir kişinin nüfusuna kayıt olması durumu olduğunda veya farklı nedenler sebebi ile anne adının nüfusta düzeltilmesi istenebilir. Bunun için Gülsün Hukuk Bürosu avukatlarından destek alabilirsiniz. Avukatlarımız TOKAT ili ve çevresinde analık davası açmak istediğinizde sizlerin yanındadır.

ANALIĞIN TESPİTİ DAVASI TOKAT

Tokat ilinde analığın tespiti davası için en doğru yerdesiniz. Alanında uzman ve bilgi sahibi avukatlarımız ile bu tür davalar için uygun olan en iyi dilekçeleri hazırlamakta ve en iyi delilerin araştırılmasını sağlamaktayız.

Anneliğin tespiti davaları bulunduğunuz ilde açılmaktadır. Bu davalar anne belli ise anneye karşı, belli değilse Nüfus Müdürlüğü’ne karşı açılmaktadır. Bu tür anneliğin tespiti davalarında açılacak olan davanın niteliği tespit davasıdır ve zaman aşımı bulunmamaktadır. Çocuklar dava açma hakkına her zaman sahiptir. Dilediklerinde analık davası açabilmektelerdir.

Detaylı bilgi ve aklınıza takılan soruların yanıtları için hemen Gülsün Hukuk Bürosu avukatları ile irtibata geçebilirsiniz.