Zina ( Aldatma ) Sebebiyle Boşanma Davası konusuna dair sizler için hazırladığımız tüm içeriğe buradan erişebilir ve Tokat ilinde bulunan aldatmaya ilişkili boşanma davaları için bölgenin en iyi avukatlarından hizmet alabilirsiniz. Gülsün Hukuk Bürosu Tokat ve çevresinde yer alan aile mahkemelerinde görülecek olan boşanma davası türlerinin tamamına bakmaktadır.

ZİNA NEDENİYLE BOŞANMA

Aldatma, yani zina durumu boşanma davalarında kusura dayanan bir boşanma türüdür. TMK 161. maddede açık bir şekilde konu düzenlenmiş ve belirtilmiştir. Aldatmanın, zinanın ispat edilmesi akabinde hakim boşanmaya hükmetmek zorundadır. Aldatma durumunun buna ilişkili olarak ispat yükümlülüğü bulunmaktadır. Özel bir boşanma nedeni olması dahilinde zina özel olarak ayrı bir kanun maddesinde net bir şekilde belirtilmiş ve boşanma sebebi olarak belirlenmiştir.

Türk Medeni Kanunu 161. Madde‘de şu şekilde konuya yer verilmektedir;

* Eşlerden biri zina ederse, diğer eş boşanma davası açabilir.
* Davaya hakkı olan eşin boşanma sebebini öğrenmesinden başlayarak 6 ay ve her halde zina eyleminin üzerinden 5 sene geçmekle dava hakkı düşer.
* Affeden tarafın dava hakkı yoktur.

Zina ( Aldatma ) Sebebiyle Boşanma Davası açmak isteyen tüm ziyaretçilerimiz bizden hukuki destek alabilir. Tokat ili ve çevresinde aldatma konuları içeren boşanma davalarında hızlı sonuç alabiliyor ve kısa sürede boşanma davalarınızın sonuçlanması için gerekli adımları atıyoruz.

Zina’nın anlamını açmak gerekirse, evli bir kişinin, eşinden başka bir kişi ile cinsi münasebetlerde bulunması anlamı taşımaktadır. Zina tanımına baktığımızda geçerli olması için 3 farklı şartın bri arada olması gerekir. Kusur, cinsel ilişki ve evlilik koşulu içeren her durum zina anlamına gelebilmektedir.

Aldatma Sebebiyle Boşanma Davası Açmak
Aldatma Sebebiyle Boşanma Davası Açmak

TOKAT BOŞANMA AVUKATI

Tokat ilinin boşanma davalarına bakan avukatlarının en bilgili, en tecrübeli ve yetkili avukatlarını bünyemizde barındırıyoruz. Sizlerde hemen web sayfamızda yer alan numaralarımızı arayarak alanında uzman avukatlarımızdan bilgi alabilir ve zina içeren aldatma konusuna dair boşanma davaları adına bizden hizmet alabilirsiniz.

Zina konusundan bahsedebilmek için eşlerin birlikte yaşaması gerekmez. Çiftlerden biri için gaiplik kararının verilmesi, ayrılık kararının verilmesi veyahut ayrı konut edinmesinin kararının verilmiş olması, boşanma davalarının açılmış olması sonucu ayrı yaşam hakkı olması hallerinde de eşlerin biri karşı cinsten biri iel ilişki kurulması boşanma davasının açılmasına sebep olabilmektedir. Evli olan bir kişinin başka kişi ile cinsel ilişkide bulunması zina sayılır. Aldatma kaynaklı boşanma davalarında, zina içeren boşanma davalarında aradığınız en iyi avukatlar burada. Boşanma davası avukatlarımız ile zina, aldatma konusu içeren her türlü davada hızlı sonuç alma ve başarılı boşanma davalarının açılmasını, yürütülmesini sağlıyoruz.

Zina, aldatma konuları gibi konular içeren dava türlerinde ispat olmalıdır. İspat etmesi gereken davacı taraftır. Zina içeren davalarda yemin etmek bir delil olarak kullanılamamaktadır.

Deliller konusunda en sık rastlanan delillerden bahsetmek gerekirse;

* Kadınların kocaları ile cinsel olarak birliktelik yaşaması sonucunda gene kalması halinin imkansız olduğu durumlar olabilir, bu hallerde kadının hamile olması zina eyleminin kanıtlanabilmesi için bir araç olabilir.

* Çekilen fotoğraflar, videolar zina durumunun kanıtlanması için en çok rastlanan araçlar arasında yer almaktadır. Lakin çekilen video ve fotoğraflar zina eyleminin kanıtlandığını belirten, belirleyici olmalıdır.

* Laptop, bilgisayar kayıtları, telefon görüşmeleri, ses kayıtları, yazılan mektuplar, mesajlaşmalar gibi iletişime bağlı olan tüm belgeler zina eyleminin en fazla kanıtlanabildiği alanlar arasındadır.

* Tanıkların olayı anlatması, görmesi kanıtlama araçları içerisindedir. Ancak yaşanan bir aldatmanın, zinanın görgü tanığı ile kanıtlanması çok zor bir haldir.

* Kişi hakkında kesinleşmiş bir hükümlülük kararı varsa zina olayının kanıtlanması için farklı bir kanıt aranmasına gerek duyulmaz.

* Doğru avukatlardan doğru destekler alarak hazırlanacak olan soruşturma evrakları içerisinde yer alan anlatımlar ile zina ilişkileri kolay bir şekilde kanıtlanabilmektedir.

Tokat boşanma avukatları olarak sizlerin yanındayız. Yaşadığınız herhangi bir sorun ile alakalı bizi arayarak hizmet alabilirsiniz.