Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu ile ilgili bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve Ceza Hukuku alanına giren bu tür suçlar için avukatlarımızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Gülsün Hukuk Bürosu’nun sizler için hazırlanan bu içeriğinde uyuşturucu madde bulundurma suçu ile ilgili bilgiler ve bu suça istinaden cezalardan bahsedeceğiz. Türk Ceza Kanunu Madde 188’de yer alan bu suç tanımında, uyuşturucu yada uyarıcı maddelerin imal edilmesi, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin ithal edilmesi, ihraç edilmesi, ülke sınırları içerisinde satışının yapılması, başkalarına verilmesi, başkaları için temin edilmesi, uyuşturucu veya uyarıcı maddelerin sevk edilmesi, nakil edilmesi suçları, biryerde depolanması durumu, ticaretinin yapılması amacı ile satın alınması hali, uyuşturucu veya uyarıcı maddenin kabul edilmesi ile beraber işlenmiş olan bir suç türüdür. Bu suç türüne konu olan uyuşturucu maddeler eroin, kokain, morfin, bazmorfin, bonzai, kubar, ot, scang gibi maddelerdir. Bu suçlardaki ağır cezayı gerektiren haller TCK madde 188/4’de yer alır. Uyuşturucu maddelerin ticaretinin yapılması durumlarında ilgili suç temel şekli ile cezalandırılmaktadır.

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda yer alan uyuşturuc madde ticareti ile ilgili bu maddelerin ruhsatsız, ruhsata aykırı olarak üretilmesi, ithal edilmesi, ihraç edilmesinde bulunan kişiler en az 20 seneden 30 seneye kadar hapis cezası ile 20.000 güne dek adli para cezası ile karşı karşıya kalabilir.

Bu gibi hususlar ile karşı karşıya kaldığınızda hemen incelediğiniz internet sayfamızda yer alan telefon numaralarımızı arayabilir ve alanında uzman avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu
Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu

Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu

Uyuşturucu suçları avukatlı yada uyuşturucu ile ilgili olan tüm dava durumlarında, karakolluk veya diğer kolluk kuvvetlerinde yaşanan sorunlarda temsil edilmek isteyen herkes incelediğiniz web sayfamızda yer alan Whatsapp Hattı veya iletişim sayfasında yer alan avukat irtibat numaraları ile görüşebilir.

Uyuşturucu madde ticareti ile ilgili olan maddenin satışının yapılması, satışa arz edilmesi, başkalarına verilmesi, sevk edilmesi, naklini yapılması, depolamasını yapanlar, bulunduranlar cezalandırılmaktadır. Uyuşturucu madde ticareti ile ilgili olan bu hususlar için 10 seneden az olmamak şartı başta olmak üzere hapis cezası ve aynı zamanda 20.000 güne kadar adli para cezası sizleri bekliyor olacaktır. Uyuşturucu madde satılan kişi çocuk ise bu ceza 15 seneden az olmayacaktır.

Yaşanan sorunlar ve uyuşturucu madde ticareti hakkında profesyonel destek talepleri için hemen Gülsün Hukuk Bürosu’nu arayın.