Gülsün Hukuk Bürosu kurumsal web sitesinde sizlere Uyuşturucu Cezasının Para Cezasına Çevrilmesi ile ilgili detaylı bilgileri aktardık. Web sayfamızda ilgili içeriği şuanda incelemektesiniz. İçeriğimizi okumanızın ardından, konu ile alakalı merak ettiğiniz tüm hususlar için bizlere WhatsApp destek hattımızdan ulaşabilir ve en iyi avukatlardan detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

Bir çok dava işlenen suç sabitse ve mahkeme tarafından uygun olarak görüldüyse para cezasına çevrilebilmektedir. Davadan davaya bu durum iyi niyetli hallerin düşülmesinin ardından suça bakıldığında buna karar verilebilmektedir. Avukatların bu alandaki tecrübesi ile yönlendirmesini yapması ile bu durum daha net olacaktır. Psikolojik desteğin alınması durumlarında ise cezada indirimler olabilmektedir. Lakin uyuşturucu davalarında alınacak olan cezalar çok ağır olmasından kaynaklı olarak bu tür davalarda kesinlikle ve kesinlikle uzman avukatlarla yola çıkmanız gerekir.

Biz Gülsün Hukuk olarak sizlere Tokat ili ve çevresinde sizlere hizmetlerimizi en iyi şekilde sunmaktayız. Uzmanlarımız Ceza alanında kendini kanıtlamış avukatlardan oluşmaktadır.

Uyuşturucu Cezasının Para Cezasına Çevrilmesi
Uyuşturucu Cezasının Para Cezasına Çevrilmesi

Uyuşturucu cezasının paraya çevrilmesi için bazı şartların sağlanabiliyor olması gerekir. TCK’da bulunan ilgili maddelere bakıldığında uyarıcı madde veya uyuşturucu maddeyi üretmek, ithal ve ihraç etme gibi suçlar 20 sene ile 30 seneye dek hapis cezası ile 2000 & 20.000 güne kadar adli para cezası öngörüsü bulunmaktadır. Bu hapis cezalarının para cezasına çevrilebiliyor olması yine kanunlarda yer alan şartlar ile belirlenebilir.

Bu husus ile alakalı kısa bir bilgi daha aktarmak gerekirse; 5237 sayılı TCK kapsamında yer alan suçlarda para cezalarına çevirme durumuna ilişkin 4 farklı tür bulunur. Bunların ilki doğrudan adli para cezasına çevrilmesidir. Ayrıca yaptırım olarak para cezasının uygulanması için verilebilen ve aynı zamanda hapis cezası ile birlikte verilen hüküm yer alır. Son olarak ise hapis cezasının para cezasına çevrilmesine ilişkin hükümler kanunda bulunmaktadır. Mahkeme tarafından birçok unsur dikkate alınacak olan suç türünde kanunda yer alan uygulamalarla başvurulması gerekir. Sizlerde iyi bir temsilci, profesyonel bir avukat tercih ederek hapis cezalarınızı para cezasına çevirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve detay için alanında uzman avukatlarımıza hemen ulaşın. Tokat avukatları ile ilgili aramalarda herzaman ilk sırada yer alan Gülsün Hukuk Bürosu sizlere 1 telefon kadar yakındır!