Tokat Pazar Tecrübeli Boşanma Davası Avukatları aramalarınızda karşınıza çıkan Gülsün Hukuk Bürosu’nda görevli olan avukatların tamamı alanında başarılı sonuçlar elde etmiştir. Avukat Ertuğrul Safa Gülsün önderliğinde hukuk büromuz sizlere Tokat şehrinin her ilçesinde yaşanan sorunlarınızda destek olabilmektedir. Boşanma alanındaki sorularınız ve uzman görüşlerinden yararlanabilmek için inelediğiniz web sitemizde yer alan WhatsApp destek numaralarımız ile görüşme yapabilirsiniz.

BOŞANMA AVUKATI VE AİLE HUKUKU

Hukuk büromuz hem anlaşmalı boşanma davalarına hemde çekişmeli boşanma davalarına bakabilmektedir. Avukatlarımız bu alanda Tokat şehrinde birçok davaya katılım sağlamış ve başarılı sonuçlar edinmiştir. Merak edilen bazı detaylar bu içeriğimizde siz değeri Tokat Pazar ilçesinde bulunan komşularımıza sunmaktayız.

Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Anlaşmalı Boşanma’da tarafların evliliğin devam edemeyeceğini anladığında, evlilik birliğinin sonlandırılması için aralarında yapacakları protokol ile birlikte Aile Mahkemelerine yapacakları başvurular değerlendirilmekte ve boşanmak için anlaşılmasından dolayı işlemler kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Evlilik birliğinin sona ermesi için tüm hususlar bu protokolde açık bir şekilde yer verilmelidir. Her konuda tarafların anlaşmış oluyor olması gerekir.

Anlaşmalı boşanma protokollerinde varsa çocukların velayetinin kimde olacağı, ortak malların paylaştırılması, tazminat seçenekleri, nafaka gibi hususlar ile ilgili detaylarda her iki taraf hemfikir olmalıdır. Her iki tarafında imzalamış olduğu bu protokolün hazırlanabilmesi için hukuk büromuzdan destek alabilir ve yasalara uygun bir şekilde protokole sizlerde hemen sahip olarak hızlı bir şekilde Aile Mahkemesi’ne sunacağınız bu protokol ile boşanma davanızı açabilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma Nedir?

Bu dava türünde ise tarafların evliliğin sona erdirilmesi için bir anlaşmaya varamadığı durumlarda tercih edilmektedir. Tokat ilinde en çok baktığımız dava türü olan boşanma davasında ” çekişmeli boşanma davası ” daha uzun sürmesine rağmen daha fazla tercih edilmektedir. Nedeni ise tarafların birinin boşanmak istemesine karşın diğerinin istememesi, boşanmadan doğacak olan hususlar konusunda anlaşılamaması durumlarıdır. Nafaka durumu, tazminat durumu, ortak malların paylaştırılması durumu, varsa çocukların velayet hususları gibi konularda taraflar anlaşamadığında bu dava türü dikkate alınır. En iyi sonuçları elde edebilmek için iyi bir dilekçe ile Aile Mahkeme’lerine başvuru yapmanız gerekir. Bu mahkemelere yapılacak olan başvuruların uzman avukatlar tarafından yapılması oldukça önemlidir.

Sizde Pazar Tecrübeli Boşanma Davası Avukatları aramalarında firmamıza rastladıysanız dert etmeyin. Tokat ilinin tecrübeli avukatları ile sizlerin yanındayız.