Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması ( Şiddetli Geçimsizlik ) ile ilgili merak edilen bir çok bilgiye incelediğiniz kurumsal web sitemizden ulaşabilir ve bu alanda merak ettiğiniz sorularınız için Gülsün Hukuk Bürosu’nun boşanma davaları konusunda uzman olan avukatlarına whatsapp üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Avukatlarımız sorularınız ve talepleriniz için sizlerin yanındadır. Tokat ili ve çevresinde görülecek olan tüm boşanma davalarında alanında uzman avukatlarımız yanınızda olabiliyor.

Hukuk büromuzun web sitesinde bulunan diğer makalelerde de olduğu üzere bu konudan tekrar bahsetmek gerektiğini gördük. Tüm davalar dilekçeler ile kazanılmaktadır. Yine aynı şekilde dilekçeler ile kaybedilen davalarda olmaktadır. Bu alanda bilgi sahibi olan ve tecrübeli avukatlar ile yola çıktığınızda sizin için en iyi dilekçelerin hazırlanması kaçınılmazdır. Sosyal hayatınızdan koptuğunuz bu dönemde doğru bir adım atmak sizin için oldukça önemlidir. Gülsün Hukuk Bürosu avukatları bu alanda deneyime sahip olan ve kanunu bilerek davalara katılım sağlayan kişilerden oluşmaktadır. Çekişmeli boşanma davalarında aradığınız uzman ve pratik bilgilere sahip olan avukatlar sizlere bir telefon kadar yakın. Hemen incelediğiniz web sayfasının iletişim bölümünde yer alan numaralarımızı arayarak bizden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması
Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması

EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELDEN SARSILMASI DURUMU

Şiddetli geçimsizlik sebebi ile açılan tüm boşanma davaları kusur esasına göre ilerler. Hakim bu tür davalarda kusur araştırmasını yapacak ve davayı açan taraf karşı tarafın kusurlu olduğunu iddia etse dahi bunun ispatlanmasını isteyecektir. İspatlayamadığınız bir dava açtığınızda bu dava reddedilecektir. Bu alanda uzman avukatlarımız ile yola çıkarak sorunlarınızı ne şekilde ispat edebileceğiniz hakkında bilgileri alabilirsiniz. Medeni kanunda eşlerin kusuru bulunmasa dahi evlilik birliğinin temelden sarsılması hali görülebilir ve bazı durumlarda bu hal kabul görebilir. Bunlarla ilgili 2 kısa örneği size aktaralım;

Ortak hayatın yeniden kurulamaması durumunda kabul görmektedir. Boşanmaya neden olan bazı sebepler bulunmaktadır. Bu sebeplerden biriyle açılan davanın reddi kararı alındığında ilgili tarihten itibaren 3 sene geçmesinin ardından müşterek hayat yeniden kurulamadıysa evlilik birlikteliği temelden sarsılmış sayılacaktır. Bu durumda taraftlardan biri talep ettiği taktirde boşanma gerçekleşecektir.

Diğer husus ise,m anlaşmalı boşanma durumunda evlilik birliğinin sarsılmasıdır. Yani çiftler ortak iradeleri ile uygun bir protokol düzenlediklerinde mahkemeye sunacakları dilekçelerin de düzgün olması ile birlikte tek celsede boşanabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında evlilik birliğinin temelinden sarsılması durumunda aranan tek şart evliliğin en az 1 sene sürmüş olmasıdır.

Konuya ilişkin merak ettiğiniz bilgiler, aklınıza takılan sorular ve hukuki destek talepleri için hukuk büromuza çekinmeden ulaşabilirsiniz.