Boşanmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım? sorunuzun yanıtını alabileceğiniz, sizlere hukuksal anlamda desteklerimizden bahsedeceğimiz bu içeriğimizi hemen okuyarak boşanabilmek için ilk atımı atabilirsiniz.

Şüphesiz ki evlilik birlikteliği için boşanma kararı almak evlenme kararı almaktan çok daha zordur. Evleneceğimiz zamanda çevremizdeki herkes mutlu olurken, nitekim boşanma durumlarında ise herkes tarafından sorgulanır veya bu karardan vazgeçirilmeye çalışırsınız. Lakin sonucunda ne olursa olsun alacağınız boşanma kararı tamamen özgür iradeniz ile alınmalıdır. Türk Medeni Kanunumuzda evlenme ile ilgili kurallar bellirgin bir şekilde yer aldığı gibi boşanma ile alakalı kurallarda yer almaktadır. Boşanma davalarına göz attığımızda çekişmeli boşanma ve anlaşmalı boşanma dava türleri karşımıza çıkmaktadır.

Boşanma Davası Türleri

Anlaşmalı boşanma davasında iki tarafından, iki eşinde boşanma ile ilgili alınacak olan nafaka kararı, çocukların velayet kararı gibi tüm başlıklarda ortak bir fikir birliğine varması gerekmektedir. Bunların oluşması sonucunda en hızlı sonuca ulaşılabilen bir dava türüdür. Çekişmeli boşanma davası türünde ise mahkemede hakimlerin boşanmanın nedenleri üzerinde araştırmalar yapması, nedenler üzerinde durması gerekecektir. Anlaşmalı boşanma davasına göre biraz daha uzun sürebilen davalardır. Ancak boşanabilmeniz için her iki dava türünde de uzman avukatlarımız ile sizlere hizmetlerimizi sunabilmekteyiz.

Öncelikli olarak hızlı bir şekilde süreci tamamlamak isteyenlere önerimiz anlaşmalı boşanma davasıdır. Çekişme yaşamadan evlilik birlikteliğinin bitirilmesi için, daha az stres yaşanması için çiftlerin kendi aralarında anlaşarak boşanma davası taleplerini açmaları önerilmektedir. Boşanma davalarında en iyi avukatlar ile çalışmak isteyen herkes Gülsün Hukuk Bürosu’nu arayabilirler.

Boşanmak istiyorum, ne yapmalıyım? sorunuzun karşılığı da tam burada meydana geliyor. Gülsün Hukuk Bürosu her boşanma davası türüne ilişkin, boşanma detaylarına, boşanma davalarına şuanda bulunduğunuz web sitesinin makaleler bölümünde yer vermiştir. Web sitemizde bulunan makaleleri okuyarak bilgi sahibi olabilir veya firmamıza incelediğiniz internet sitemizin iletişim sayfasındaki numaralardan ulaşarak bizzat avukatlarımız ile telefon üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Boşanmak İstiyorum
Boşanmak İstiyorum

Telefon konuşması ile ilgili sorun yaşayanlar için ise yine sitemizde bulunan whatsapp hattı numaralarımızı tıklayarak avukatlarımız ile görüşebilirsiniz. Boşanma davası türlerinde bir çok farklı, bu da mı olur gerçekten dediğimiz türlerle karşılaşıyoruz. Bu nedenle her zaman türe, dava çeşidine göre adım atmak önemlidir. Sizlerde sorunlarınızı ve istediklerinizi avukatlarımız ile paylaşarak boşanma sürecinizi başlatabilirsiniz.

Tüm bu süreç en ince ayrıntısına kadar incelenmeli ve gerçekten titizlik ile ele alınmalıdır ki, yasal süreçler, mahkemeler hızlı tamamlansın. Avukatlarımız boşanmak isteyen tüm ziyaretçilerimize en uygun dilekçeleri hazırlar ve yasal prosedürlere uygun olarak hareket ederler. Sizlere zaman kaybına uğratmamak için atılması gereken tüm adımları zamanında atacak olan Tokat ilinde bulunan Gülsün Hukuk Bürosu ile tanışın. Müvekkillerinin haklarını savunan, müvekkillerine hak kaybına uğratmamak için avukatlarımız tecrübeleri ile yanınızdadır. Bir boşanma davasındaki tüm süreç avukat aracılığı ile yürütülmelidir. Mahkemeyi boşanmaya ikna edici gerekçeleriniz olmalıdır. Uzman avukatlarımız ile  kısa zaman içerisinde sonuca ulaşabileceğiniz boşanma davalarında yanınızdayız.