Tokat Gülsün Hukuk Bürosu’nda “Uyuşturucu Ticareti Suçlarında Ceza İnfaz Oranları” konusunu ele aldık. İncelediğiniz bu içerikte yer alan detaylar hakkında bilgi edinmek ve sorularınızın yanıtlarını alabilmek için uzman avukatlarımıza site üzerinde yer alan WHATSAPP destek hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

7242 sayılı yasa kapsamındaki uyuşturucu ticareti ile alakalı suçlarda TCK 188.madde uygulanmaktadır. Bu alanda ceza alan kişilerde uyuşturucu ticareti suçu infaz indirim oranı 3/4 oranlarında indirim şartı ile tahliye oranıyla yararlanabilir lakin uyuşturucu ticaretinde ise bir incelik var. Bundan bahsetmek gerektiğinde;

Uyuşturucu maddenin ticareti ile alakalı suç 28 haziran tarihi öncesinde (2014 senesinden önce) işlendiği hallerde 6545 sayılı kanun dikkate alınacaktır. Bu kanun 28 haziran 2014 senesinde yürürlüğe girmesi nedenieil suçların bu tarihten önce işlendiğinde şartlı tahliye oranları 2/3’dür. Bu tarihten sonraki dönemlerde ise bu oran 3/4 oranı olmuştur. Uyarıcı madde ticaretinde bulunan kişilerde ceza infaz oranlarına baktığımızda bu suç tarihini göz önüne alarak sizlere bir bilgi aktarabiliriz. Bu alanda kapsamlı bilgilendirme isterseniz Tokat ilinin önde gelen avukatları ile hizmet veren Gülsün Hukuk Bürosu’nu hemen hiç zaman kaybetmeden arayabilirsiniz.

Uyuşturucu Ticareti Suçlarında Ceza İnfaz Oranları
Uyuşturucu Ticareti Suçlarında Ceza İnfaz Oranları

Uyuşturucu Ticareti Suçlarında Ceza İnfaz Oranları kapsamında 28 Haziran 2014 tarihinden öncelki dönemlerde işlenen suçların 2/3 oranında infaz oranı bulunuyor ve sonraki dönemlerdeki işlenen suçtaki şartla tahliye oranları 3/4 olarka karşımıza çıkıyor. Son olarak bu kapsama dahil olarak 20202 senesinde yapılmış olan 7242 sayılı kanun kapsamında yürürlüğe girmiş olan infaz yasasında bir değişiklik olduğu gözükmektedir.

Uyuşturucu ve uyarıcı maddeler konusunda bir çok detay önem arz etmektedir. Sizlerde bu ve benzeri konularda uzman desteği alarak yasal temsilcinizin bilgili & tecrübeli bir avukat olmasını istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

Hemen web sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

TOKAT CEZA AVUKATLARI

Tokat şehrinde aranan uzman ceza avukatları bir telefon kadar yakınınızda. Ayrıntılı bilgi edinmek ve hukuki destek alabilmek için yapmanız gereken telefon numaralarımızı aramak olmalıdır.

Avukat Ertuğrul Safa GÜLSÜN önderliğinde hukuk büromuzda görevli tüm avukatlarımız sizlere 1 telefon kadar yakın. Bizi aramadan asla karar vermeyin. Gülsün Hukuk Tokat ili ve çevresinde hizmet vermektedir.