Uyuşturucu Madde Ticaretinde Zincirleme Suç ile alakalı bilgilendirme içeren bu sayfamızda gerekli tüm hususlar hakkında bilgilendirileceksiniz. Aklınıza takılan sorular ve sorunlar için incelediğiniz web sitemizde yer alan Gülsün Hukuk Bürosu’na ait Whatsapp Hattı üzerinden uzman görüşü alabilirsiniz.

Türk Ceza Kanun’unda yer alan 188/3. maddede bulunan uyarıcı maddelerin ve uyuşturucu maddelerin ruhsata aykırı bir şekilde, ruhsatsız bir biçimde Türkiye sınırları içinde satılması, satışa arz edilmesi, başkalarına bunların verimesi, sevk edilmesi, uyuşturucunun nakledilmesi, uyuşturucu maddenin depolanması, satın alınması, kabul edilmesi veyahut bulundurması gibi eylemlerin tamamı suç olarak düzenlenmiştir. Bu tür maddelerin ticaretinde bulunulması ise isimde de yer aldığı üzere seçimlik hareketli suçlar kapsamına girmektedir.

Bu konu ile ilgili olan suçun oluşması için hareketlerden herhangi birinin gerçekleşmesi yeteri olmaktadır. Uyuşturucu ürünlerin, maddelerin sevk edilmesi, nakletmesi, satın alınması, kabul edilmesi ve bulundurması gibi eylemlerle alakalı fail kişinin kastı önem arz eder. Bu nedenle söz konusu olan seçimlik hareketler yönünden uyarıcı maddenin, uyuşturucu maddenin birkaçının bir arada yapılması durumu daha çok suç işlenildiği anlamına gelmemektedir. Bu tarz durumlarda ortada tek bir suç bulunur ve suçun konusunu oluşturan maddenin aynı olması burada dikkat edilmesi gereken nokta olmaktadır.

Uyuşturucu Madde Ticaretinde Zincirleme Suç
Uyuşturucu Madde Ticaretinde Zincirleme Suç

Hareketlerle ilgili seçimlik olunması özelliğine baktığımızda bu husus aynı uyuşturucu maddenin, aynı uyarıcı maddenin olması ile geçerli olmaktadır. Fail kişi farklı dönemlerde, farklı zamanlarda seçimlik hareketlilik durumlarından birini gerçekleştirse dahi zincirleme suç hükümlerinin uygulanması söz konusu olabilir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda iyi bir ceza avukatı ile çalışmanız gerekmektedir. Uzman avukatlarımız ile sizlere başta TOKAT ili olmak üzere ülkemizin heryerinde hizmet verebilmekteyiz. Uyarıcı madde ticareti ve uyuşturucu madde ticareti ile yargılanacaksanız kesinlikle iyi bir avukat tutmalısınız!

TOKAT CEZA AVUKATLARI

Gülsün Hukuk Bürosu başta kendi şehri Tokat’ta olmak üzere birçok şehirde sizlere hukuki destek sunabilmektedir. Fail kişilerin işlemeyi kast ettiği uyuşturucu maddenin ticareti ile ilgili suçun konusunu içeren madde, öngörülen seçim hareketler sebebiyle tüketilmesi durumunda yeniden uyuşturucu maddenin alınması için talep etmesi, temin edilmesi halinde zincirleme suçun değil, gerçek içtima kuralları gereğinde ayrı ayrı suçarın oluştuğunun kabulü gerekecektir. Bu nedenle alacağınız cezanın çok yüksek, çok fazla olabileceğini bilmenizi isteriz.

Uyuşturucu Madde Ticaretinde Zincirleme Suç ile alakalı İyi bir ceza avukatı arıyorsanız hemen incelediğiniz internet sitemizde yer alan telefon numaralarımızı arayın.