Tokat Hizmet Tespiti Davaları taleplerinde bölgenin önde gelen İş Hukuku avukatları ile hizmetlerimizi sunmaktayız. Bulunduğunuz şehirde hukuki destek almak istediğinizde bize sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sigortalılık Başlangıç Tarihinin Tespiti Davası veya hizmet tespit davası talepleri için en doğru adrestesiniz. İşverenlerin malesef bir çoğu işçilerinin SGK kurumuna bildirimini geç veya eksik prim günleri ile yapmakta ve yatırmaktadır. Uzun vadeye bakıldığında yatırılmayan her bir gün kişiler için problemler doğurmaktadır. Hak kayıplarının önlenmesi için kayıt dışı çalıştırılan işçiler için hizmet sürelerinin tespit edilmesi önemlidir.

Gülsün Hukuk Bürosu olarak hizmet tespit davalarınızın açılabilmesi için, gerekli tespitlerin yapılabilmesi ve ilgililere başvurabilmek için Tokat ili başta olmak üzere tüm bölgede hizmetinizdeyiz. 5510 sayılı kanunun 86. maddesinin 8. fıkrasında “Aylık prim ve hizmet belgesi veya muhtasar ve prim hizmet beyannamesi işveren tarafından verilmeyen veya çalıştıkları Kurumca tespit edilemeyen sigortalılar, çalıştıklarını hizmetlerinin geçtiği yılın sonundan itibaren beş yıl içerisinde iş mahkemesine başvurarak, alacakları ilâm ile ispatlayabilirlerse, bunların mahkeme kararında belirtilen aylık kazanç toplamları ile prim ödeme gün sayıları dikkate alınır.” şeklinde düzenleme detayları yer almaktadır.

Tokat Hizmet Tespiti Davaları
Tokat Hizmet Tespiti Davaları

Hizmet Tespit Davasının Sonuçlarından istediğiniz gibi bir sonuç alabileceğiniz uzman avukatlarımız ile hizmetlerimizi sunuyoruz. Tokat ilinin önde gelen hukuk bürosu olarak sizlerden gelen talepleri değerlendirmekteyiz.

Hizmet tespiti davalarında verilen kararın sonucunda SGK’lı olarak bildirilmeyen sürelerin, yeni prim ödeme gün sayıları ve ilgili günlerdeki prime esas kazanç tespiti edilmiş olmalıdır. SGK’lı işverenlerin bildirmediği dönemlerle alakalı aylık primler, hizmet belgelerinin düzenlenmesi talebi ile ayrıca işverenin de bildirmediği dönem ile alakalı primleri, gecikme zammı ve gecikme cezaları ile beraber işverenden tahsil edilecektir.