Tokat şehri ve çevresinde Kıdem Tazminatı Davası Avukatı arayışınız bulunuyorsa ve Gülsün Hukuk Bürosu’na rastladıysanız şanslısınız. İş hukuku alanında kendini kanıtlamış, uzun senelerdir faaliyet gösteren uzman avukat kadrosu ile sektöre giriş yapan firmamız sizlerden gelecek olan tüm talepleri dinlemekte ve uygun bir şekilde gerekli merciilere gerekli başvuruları yaparak hakkınızı aramak için ilk adımı atmaktadır.

Tokat ilinde yer alan iş hukuku avukatı kadrosu ile büromuz her türlü uyuşmazlığın çözümlenmesi için gerekli adımları atmaktadır. İş hukukundan edindiğimiz tecrübe ve bilgi kasamında sizlerin adına işe iade davalarını, ihbar tazminatı davalarını, kıdem tazminatı davalarını, mobing davalarını, kötü niyet tazminatı davalarını açmakta ve dava takiplerini yapmaktayız. Avukat Ertuğrul Safa Gülsün önderliğinde faaliyetlerini sürdüren hukuk büromuzda ayrıca fazla mesai ücretleri ve yıllık ücretli izinlerin kullandırılması, hesaplanması hususları ve tahsil edilmesi ile alakalı davaların açılmasıyla birlikte takibinin yapılması hizmeti de verilmektedir.

KIDEM TAZMİNATI HANGİ ŞARTLARDA ÖDENİYOR?

Belirli bir süre bir işletmede çalışarak iş sözleşmesi tamamlanan işçinin yasa üzerinde sayılı olan durumlar ve hizmet süresine bağlı olarak ücretlerinde değeri farklı miktarlarda olan, firma sahibi tarafından ödenmesi gereken parayı kıdem tazminatı ifade etmektedir. Kıdem Tazminatı Davası Avukatı arayışında olanların yanında olan uzmanlarımız ile kısa süre içerisinde sizin hakkınız olan tazminatın alınmasını sağlamaktayız. İşçilerin işyerlerinde faaliyette bulunduğu dönem boyunca yıpranması, firmaya olan sadakatinin bir sonucu olarak firmaya verilmektedir. Bu tazminatın firma tarafından ödenebilmesi için ilk olarak bir sözleşmesinin olması gerekir. İş sözleşmesi iş kanunundan doğabileceği gibi deniz iş kanunu, basın iş kanunu gibi benzerlerden de ortaya çıkabilir.

Bunun yanı sıra firmada işçinin en az 1 sene çalışmış olması gerekir. 1 sene olan bu süreye tatil, benzeri süreler dahildir. Ancak grev, lokavt gibi sözleşmenin askıda olduğu dönemler ise dahil olmayacaktır.

Kıdem Tazminatı Davası Avukatı
Kıdem Tazminatı Davası Avukatı

Tokat şehrindeki tüm talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Kıdeme esas olacak olan sürenin hesaplanmasında işverenlerin değişik iş yerlerinde çalışan işçinin kıdemi birlikte hesaplanacaktır. İŞ sözleşmesinin fesih edilmesinin ardından işçi kıdem tazminatı almışsa, ikinci dönem için süre sıfırdan başlatılacaktır. Şayet işçiler aynı anda 1’den fazla firmaya hizmet veriyorlarsa bu durumda işverenler arasında bir organik bağ tespiti yapıldığında süre birlikte hesaplanacaktır.

Geniş kapsamlı bir konu olan tazminat konusunda merak ettiğiniz tüm detaylar için hemen iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı arayabilir ve avukatlarımız ile bizzat görüşebilirsiniz.